Zanim powstał Multimedialny Park Fontann, TAK wyglądało TO miejsce

To zdjęcie nas urzekło. Jest rok 1969. Na Podzamczu trwa budowa parku, który rozciąga się od Góry Gnojnej aż do ulicy Sanguszki. Jakaś para beztrosko się opala, ktoś inny naprawia trabanta (najpewniej model: 600 kombi). A na murze w tle tajemniczy napis "na lewo... na prawo ...".

Spodobało ci się? Polub nas

W tym czasie na Podzamczu trwa budowa parku, który rozciąga się od Góry Gnojnej aż do ulicy Sanguszki. Zbudowany został przez młodzież w czynie społecznym w czasie rozpoczynającej się odbudowy Zamku Królewskiego. Zieleniec miał też staw. Dzisiaj już nie istnieje, ale za to na jego miejscu zbudowano jedną z najpopularniejszych atrakcji Warszawy.

Zespół fontann uruchomiono 7 maja 2011, w związku z jubileuszem 125-lecia Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK). W piątkowe i sobotnie wieczory (a czasami również w inne dni) o 21.00 lub 21.30 od maja do września odbywają się tutaj 30-minutowe pokazy multimedialne "woda-światło-dźwięk" z wykorzystaniem reflektorów LED i laserów. W każdym sezonie na wodnych ekranach Multimedialnego Parku Fontann prezentowany jest nowy pokaz.

Łączna powierzchnia luster wody wynosi 2870 m2. Obok fontann odsłonięto ławeczkę Williama Heerleina Lindleya, który zaprojektował sieć kanalizacyjną Warszawy i w 1886 uruchomił miejskie wodociągi.

Zespół fontann uruchomiono pięć lat temu. Od maja do września odbywają się tutaj 30-minutowe pokazy multimedialne "woda-światło-dźwięk" z wykorzystaniem reflektorów LED i laserów. W każdym sezonie na wodnych ekranach Multimedialnego Parku Fontann prezentowany jest nowy pokaz. Łączna powierzchnia luster wody wynosi 2870 m.kw.

Obok stoi ławeczka Williama Heerleina Lindleya , który zaprojektował sieć kanalizacyjną Warszawy i w 1886 uruchomił miejskie wodociągi.

Więcej o: