Dzieci wznoszą Warszawę z ruin? Warsztaty architektoniczne w Domu Spotkań z Historią

Najmłodsi warszawiacy zamienią się w budowniczych stolicy. Warsztaty w Domu Spotkań z Historią skierowane są dzieci w wieku od 6 do 9 lat.

-   Razem z dziećmi przeniesiemy się do Warszawy tuż po wojnie. Warszawy, która, choć zniszczona, odbudowywała się i zaczynała tętnić życiem. Wspólnie zbudujemy naszą stolicę, zastanawiamy się, co chcielibyśmy, aby znalazło się w naszym mieście. Dzieci zmienią się w małych architektów, urbanistów bądź inżynierów  - opisuje prowadząca warsztaty, Patrycja Jastrzębska, autorka projektu "Tu było, tu stało".

I podkreśla, że ważne jest, aby w czasie spotkania kreatywność oddać w ręce dzieci. Czego dotyczą warsztaty, dowiedzą się w czasie prezentacji, ale to od nich zależy, co powstanie i jaką będzie miało formę. - Gdy najmłodszym da się duże pole wolnej i nieskrępowanej przestrzeni, one to rewelacyjnie wykorzystują. Powstają wspaniałe formy, budynki i inne elementy, których nikt z nas, dorosłych, by nie wymyślił. Do działania zapraszamy także rodziców - dodaje Jastrzębska.

Spodobało ci się? Polub nas

Warsztaty architektoniczne dla dzieci "Miasto feniks" odbędą się 22 maja i 12 czerwca w godz. 12-14. Są jednym z wydarzeń towarzyszących wystawie "Na nowo. Warszawiacy 1945-55" zorganizowanej przez Dom Spotkań z Historią i Polską Agencję Prasową. Wszystkie wydarzenia i wystawa odbywają się w Domu Spotkań z Historią przy ul. Karowej 20. Wstęp jest wolny.

Więcej o: