Gdzie w latach 50. były najlepsze flaki w mieście? Dowiesz się podczas festiwalu Warsaw Restaurant Week

O historii Warszawy na talerzu i miejscach, które odegrały ważną rolę w życiu kulturalnym naszego miasta będzie można posłuchać w niedzielę podczas spaceru szlakiem peerelowskich kawiarni oraz spotkania "Rumsztyk, lorneta z meduzą, wuzetki i literatki".

Spodobało ci się? Polub nas

Wydarzenie organizowane przez Dom Spotkań z Historią towarzyszy festiwalowi najlepszych restauracji Warsaw Restaurant Week Polska 2015, które odbywa się w stolicy od 23 do 31 października.

W niedzielę warszawiacy będą mieli okazję wziąć w dwóch wydarzeniach. W Cafe Kulturalna (pl. Defilad) o godz. 15 odbędzie się spotkanie pt "Rumsztyk vs. lorneta z meduzą. Historia Warszawy na talerzu". Weźmie w nim udział Maria Czubaszek, Jerzy Kisielewski, Joanna Rolińska oraz Maciej Nowak.

Zaplanowano też spacer szlakiem peerelowskich kawiarni. Podczas wycieczki odwiedzimy miejsca, w których niegdyś znajdowała się m.in. Telimena, Błękitna, Dziekanka, SPATIF, Krokodyl, Stylowa, kawiarnie PIW-u i Czytelnika. Zbiórka: Pałac Konstantego Zamoyskiego (ul. Foksal 1/2/4), o godz. 12. Wstęp jest wolny.

Więcej o: