W sieci pojawił się nieznany film z wizyty prezydenta Hoovera w Warszawie, z 1946 roku

Poza zdjęciami z terenu zniszczonego Muranowa na filmie widoczne są także inne miejsca, które odwiedzała amerykańska delegacja. Wśród nich m.in. Skwer Hoovera z resztkami Pomnika Wdzięczności Ameryce. Po raz pierwszy widoczne są też baraki dla bezdomnych na Annopolu.

Spodobało ci się? Polub nas

Niewykorzystany przez brytyjską kronikę filmową materiał filmowy z wizyty byłego prezydenta USA w Warszawie. Poza zdjęciami z terenu zniszczonego Muranowa, są tu także inne miejsca, które odwiedzała delegacja. Wśród nich między innymi Skwer Hoovera z resztkami Pomnika Wdzięczności Ameryce, oraz chyba po raz pierwszy widoczne są (najprawdopodobniej) baraki dla bezdomnych na Annopolu.

Film ma w tej chwili 45 wyświetleń, więc chyba warto go przywołać jako nowe źródło

Nieznane dotąd szerszej publiczności materiały z wizyty Hoovera w Polsce w czeluściach sieci wynaleźli miłośnicy Warszawy prowadzący popularny facebookowy profil Kierunkowy 22 .

Do tej pory mogliśmy oglądać filmy dokumentujące prezydenta USA w Polsce, ale nagrane przez ekipę polskiej kroniki filmowej. Widać na nich polityka wychodzącego z samolotu czy zwiedzającego zrujnowane Stare Miasto. Z kolei na filmie udostępnionym przez Britisk Pathé zobaczymy zrujnowany Muranów. - Są tu także inne miejsca, które odwiedzała delegacja. Wśród nich między innymi Skwer Hoovera z resztkami Pomnika Wdzięczności Ameryce, oraz chyba po raz pierwszy widoczne są (najprawdopodobniej) baraki dla bezdomnych na Annopolu - podkreślają varsaviniści.

 

- Fragment z placu Napoleona ma swój odpowiednik w postaci zdjęcia w Kalendarzu Warszawskim na rok 1947. Spacer Hoovera po Starym Mieście kręciło przynajmniej dwóch operatorów filmowych - zauważyli z kolei internauci.

Film co prawda opublikowano na YT w ubiegłym roku, ale dopiero teraz zainteresowali się nim internauci. Jeszcze trzy dni temu miał zaledwie kilka wyświetleń.

Więcej o: