Z kartą warszawiaka do muzeum wejdziesz za złotówkę

Do końca listopada tego roku, każdy posiadacz karty warszawiaka będzie mógł zwiedzać stołeczne muzea płacąc za wejście złotówkę.

Bilety będą obowiązywać od 1 września do 30 listopada 2018 r. w 11 miejskich instytucjach kultury: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Muzeum Karykatury oraz w Muzeum Warszawy wraz z oddziałami, czyli w: Muzeum Drukarstwa, Muzeum Farmacji, Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry, Muzeum Ordynariatu Polowego, Muzeum Warszawskiej Pragi, Centrum Interpretacji Zabytku, Korczakianum.

Dofinansowanie projektu z budżetu miasta to 660 tys. zł. Projekt "Muzeum za 1 zł" jest inicjatywą Rady Warszawy i ma związek z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Radni wierzą, że tego rodzaju przedsięwzięcia „przyczynią się nie tylko do lepszego zrozumienia dziejów Polski i naszego miasta, ale także, poprzez ich gruntowne pogłębienie, do budowania narodowej zgody i zrozumienia miejsca naszej ojczyzny we wspólnocie międzynarodowej” - czytamy w stanowisku radnych.

Jak do warszawskich domów trafia czysta woda? Odwiedziliśmy warszawskie 'Filtry'. Fascynująca historia

Więcej o:
Komentarze (25)
Z kartą warszawiaka do muzeum wejdziesz za złotówkę
Zaloguj się
 • Jarek Witkowski

  Oceniono 4 razy 2

  normalnie reszta Polski powinna świadomie, celowo i z premedytacją omijać te miejsca gdzie się segreguje Polaków na lepszy o gorszy sort. koniec kropka

 • Jarek Witkowski

  Oceniono 1 raz 1

  600 tysięcy z budżetu przesunie się do placówek podległych, hm. Na wybory czy gwałt?

 • pcat

  Oceniono 13 razy 1

  Pochodzę z Lublina, mieszkałem w Warszawie 18 lat i bez żalu stamtąd wyjechałem. Miasto się zmieniło na lepsze, ale ludzie chyba na gorsze - pojawiły się obraźliwe wobec przyjezdnych naklejki na samochodach czy t-shirtach. Pojawiło się pogardliwe określenie "słoiki", a samochodem z rejestracjami LU, BI czy TK po prostu źle się jeździ.

 • m.godwin

  Oceniono 13 razy 1

  Warszawiakiem jestem od urodzenia, ale nie mam karty warszawiaka ani nie zamierzam mieć. Uważam ją za korupcję polityczną i szczyt żenady. Dlaczego ktoś, kto tu przyjechał się dorobić, nie ma wspomóc podatkami swojej gminy, żeby miał w przyszłości gdzie wrócić? Przecież Warszawa nawet bez "słoików" finansowi radzi sobie lepiej od reszty kraju. Wymyślamy takie głupoty, a potem wszyscy zdziwieni, że PiS wygrywa wybory.

 • siwywaldi

  Oceniono 7 razy 1

  I znowu do dupy.
  Bo co z Warszawiakami 65+ którzy mają bilet roczny lub darmowe przejazdy, więc nie zawracają sobie głowy corocznym "odświeżaniem" e-hologramu?

 • Jarek Witkowski

  Oceniono 4 razy 0

  tego rodzaju przedsięwzięcia dzielą Polaków na gorszych i tępych a z drugiej na wyróżnionych i zaradnych. Ci pierwsi zbierali pieniądze na odbudowę stolicy i Zamku Królewskiego w Warszawie a teraz ci drudzy korzystają z cudzej pracy uważając, że im jako bardziej cwanym należy się więcej od tych ciemniaków z prowincji. Marny chwyt wyborczy, kolejna próba dzielenia Polaków na sorty lepsze i gorsze, prowincjonalizm średniowieczny. Wyobraźcie sobie jak się poczuje ktoś z gorszej części Polski, który z jakimś znajomym warszawiakiem pójdzie do muzeum. Jakby butem w mordę dostać...

 • tylko_na_forum

  Oceniono 6 razy 0

  Taka cena dla platnikow podatkow w stolicy powinna byc na stale. Ale placenie tu podatkow sie dezawuuje jesli mieszkancy osciennych gmin placa tyle samo a rozliczaja sie u siebie.

 • antyqrdupel

  Oceniono 8 razy -2

  omijałem,comijam i teraz tym bardziej będę omijał stolycę szerokim łukiem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX