Z kartą warszawiaka do muzeum wejdziesz za złotówkę

Do końca listopada tego roku, każdy posiadacz karty warszawiaka będzie mógł zwiedzać stołeczne muzea płacąc za wejście złotówkę.

Bilety będą obowiązywać od 1 września do 30 listopada 2018 r. w 11 miejskich instytucjach kultury: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Muzeum Karykatury oraz w Muzeum Warszawy wraz z oddziałami, czyli w: Muzeum Drukarstwa, Muzeum Farmacji, Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry, Muzeum Ordynariatu Polowego, Muzeum Warszawskiej Pragi, Centrum Interpretacji Zabytku, Korczakianum.

Dofinansowanie projektu z budżetu miasta to 660 tys. zł. Projekt "Muzeum za 1 zł" jest inicjatywą Rady Warszawy i ma związek z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Radni wierzą, że tego rodzaju przedsięwzięcia „przyczynią się nie tylko do lepszego zrozumienia dziejów Polski i naszego miasta, ale także, poprzez ich gruntowne pogłębienie, do budowania narodowej zgody i zrozumienia miejsca naszej ojczyzny we wspólnocie międzynarodowej” - czytamy w stanowisku radnych.

Jak do warszawskich domów trafia czysta woda? Odwiedziliśmy warszawskie 'Filtry'. Fascynująca historia

Więcej o: