Hotel Europejski na liście "Time'a" - 100 najlepszych miejsc na świecie. Ile kosztuje nocleg?

Amerykański magazyn "Time" po raz pierwszy przygotował ranking 100 najlepszych miejsc na świecie. W zestawieniu atrakcji turystycznych z całego świata znalazło się jedno z Polski - warszawski Hotel Europejski, który dopiero co został otwarty po generalnym remoncie.

Magazyn "Time" przedstawił ranking 100 najbardziej atrakcyjnych i oryginalnych miejsc na świecie wartych odwiedzenia w 2018 roku. Zestawienie powstało na bazie rekomendacji redaktorów i ekspertów magazynu. Oprócz hoteli, w zestawieniu znalazły się też restauracje, spa i inne atrakcje turystyczne: muzea, biblioteki i galerie sztuki.

Raffles Europejski Warsaw w rankingu "Time"

W rankingu przygotowanym przez "Time" czytamy, że "Polska w ciągu kilku ostatnich lat stała się jednym z najbardziej atrakcyjnych kierunków turystycznych w Europie". Wśród argumentów znalazły się imponująca architektura, niskie ceny i luksusowe hotele. Zdaniem redaktorów magazynu, prym wśród nich wiedzie właśnie Hotel Europejski. Recenzentka "Time" Kaitlin Menza pisze, że Europejski to "majestatyczne miejsce na mapie Warszawy, które już w 1857 roku było miejscem spotkań intelektualistów, a po niedawnym remoncie ponownie zaprasza gości w swoje progi".

106 pokoi, palarnia cygar i dzieła sztuki

Pięciogwiazdkowy Hotel Europejski mieści się przy Krakowskim Przedmieściu 13, w pobliżu Pałacu Prezydenckiego. Został wybudowany w latach 1855-1877 i już wtedy był uznawany za jedno z bardziej luksusowych miejsc w stolicy. 

Hotel otwarto dla gości w czerwcu tego roku. Wcześniej trwał remont, podczas którego  wyburzono wszystkie elementy odbudowane po wojnie. Dobudowano też dwa dodatkowe piętra. Operatorem nowej odsłony Hotelu Europejskiego została luksusowa sieć hotelarska Raffles. 

W hotelu znajdują się ręcznie wykonane meble, blisko 500 dzieł sztuki na ścianach i setki zachwycających detali. Jego wnętrza projektował Boris Kudlicka, jeden z najlepszych scenografów na świecie. W hotelowym barze serwowany jest autorski drink zaprojektowany specjalnie dla gości warszawskiego hotelu. Goście mają też do dyspozycji basen, klub fitness i palarnię cygar. 

Raffles Europejski Warsaw - jaka cena za noc?

Z cennika wynika, że za noc w pokoju o podstawowym standardzie należy zapłacić od 1080 zł wzwyż. Noc w większych apartamentach Junior, Grand lub Signature kosztuje odpowiednio od 2180, od 2780 i od 3980 zł.

To jednak nic w porównaniu w kosztem noclegu w dwóch najlepszych apartamentach hotelu. Ceny za noc w apartamentach Raffles i Prezydenckim zaczynają się od 16 tys. zł. Każdy z apartamentów mierzy 300 metrów kwadratowych. Są wyposażone w wykonane na zamówienie meble. Częścią apartamentu Prezydenckiego jest historyczna Sala Pompejańska, która została uwieczniona na kartach powieści "Lalka" Bolesława Prusa. 

Raffles Europejski Warsaw i jest jednym z trzech hoteli sieci Raffles Hotels & Resorts w Europie. Dwa pozostałe znajdują się w Paryżu i Stambule.

 

Sprawdzamy warszawskie restauracje! Czy mule, które podają, można zjeść bez strachu? [5 MIEJSC]

Więcej o: