Szarpanie i krzyczenie na dzieci. Do sądu na Mokotowie trafił akt oskarżenia przeciwko przedszkolance

Do Sądu Rejonowego Warszawa Mokotów trafił akt oskarżenia przeciwko 64-letniej przedszkolance Krystynie W. Była pracownica jednego z ursynowskich przedszkoli miała fizycznie i psychicznie znęcać się nad 12 dziećmi.

O sprawie dotyczącej Przedszkola nr 201 im. Misia Ursynka na Kabatach zrobiło się głośno w listopadzie 2016 r. Wtedy sprawa trafiła na policję i do kuratorium, a wobec przedszkolanki wszczęto postępowanie dyscyplinarne. 

Przesłuchano kilkudziesięciu świadków

W toku postępowania sąd przesłuchał poszkodowane dzieci w obecności psychologów. Zeznania złożyli także rodzice oraz pracownicy przedszkola. Łącznie podczas dochodzenia przesłuchano kilkudziesięciu świadków. Według zarzutów podopieczni warszawskiego przedszkola mieli być m.in. popychani i szarpani za ręce oraz ubrania. Przedszkolanka miała również krzykiem wymuszać na dzieciach posłuszeństwo i utrudniać im dostęp do toalety.

Nie przyznała się do winy

W przypadku 10 dzieci zarzuty dotyczą okresu od września 2016 r. do 25 października 2016 r. W przypadku pozostałej dwójki zarzuty obejmują okres wcześniejszy i dotyczą roku szkolnego 2010/11 oraz 2014/2015.

Opiekunka nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień. Grozi jej kara 5 lat pozbawienia wolności.

W Warszawie działa królicze królestwo!

Więcej o: