Policjanci musieli przerwać zajęcia, żeby pomóc 16-latce. Leżała nieprzytomna na ulicy

Policjanci z Konstancina-Jeziorny musieli interweniować w sprawie 16-latki, która straciła przytomność. Okazało się, że ma dwa promile alkoholu we krwi. Funkcjonariusze ujawnili dwoje kolejnych pijanych nastolatków.

Policjanci z Konstancina-Jeziorny prowadzili zajęcia instruktażowe dla mieszkańców miasta. W pewnym momencie dostali pilne zgłoszenie. Przerwali zajęcia i pojechali we wskazane miejsce.

Miała 2 promile alkoholu

Okazało się, że leży tam nastolatka. 16-latka straciła przytomność po wypiciu znacznej ilości alkoholu. Funkcjonariusze udzielili jej pierwszej pomocy. Wezwano również pogotowie.

Po przewiezieniu do szpitala okazało się, że ma ona w swoim organizmie 2 promile alkoholu. Policjanci w tej sprawie ustalili jeszcze dwoje innych nastolatków, którzy mieli po 1 promilu alkoholu. Zostali przekazani swoim rodzicom. Sprawa trafi do sądu rodzinnego.

Policja przestrzega

Jak informuje policja, wakacje sprzyjają inicjacji alkoholowej. - Apelujemy do rodziców, opiekunów oraz młodzieży o rozsądek i kontrolę. Alkohol nie może kojarzyć się młodym ludziom z zabawą, radością i fajnym sposobem spędzania wolnego czasu. Alkohol nie tylko niczego nie ułatwia, przeciwnie piętrzy nowe kłopoty i problemy. Upośledza kształtowanie się zdrowej i dojrzałej osobowości - informują policjanci. 

Czy uważasz, że w Polsce pije się za dużo alkoholu? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Kierowca go nie zauważył i uderzył. Rowerzysta przeleciał kilka metrów [WIDEO]

Więcej o: