Kąpieliska Warszawa. Gdzie nie wolno się kąpać w stolicy i okolicach? Lista czarnych punktów

Kąpieliska Warszawa. W stolicy, ale i poza nią jest wiele miejsc, które są niebezpieczne dla szukających ochłody mieszkańców Mazowsza. Gdzie nie wolno się kąpać? Sprawdźcie tę listę.

Niedawno opublikowaliśmy tekst, w którym wypisaliśmy najbardziej atrakcyjne kąpieliska w Warszawie i pod Warszawą. Są to miejsca, które latem są strzeżone - obecny jest ratownik, który w razie potrzeby jest w stanie szybko zainterweniować.

Wiele miejsc, które wydawałyby się idealnymi punktami do letnich kąpieli, należy jednak omijać. Jak podkreśla Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, głównie ze względu na to, że nie są one strzeżone, a kąpanie się w nich grozi utonięciem. 

Kąpieliska Warszawa - gdzie w stolicy nie wolno się kąpać?

Na terenie Warszawy takich miejsc jest w kilku miejscach. Wśród nich: 

- Glinianki Sznajdra przy ul. Połczyńskiej

- Jeziorko Czerniakowskie przy ul. Jeziornej (z wyjątkiem tej lokalizacji Jeziorko Czerniakowskie jest dostępne dla kąpiących się, sezon rozpoczął się 16 czerwca

- Jeziorko Szczęśliwickie - od ul. Włodarzewskiej w Parku Szczęśliwickim – przy pomoście, przy ul. Włodarzewska od str kościoła oraz przy ul. Usypiskowej 17 

- Staw „Cietrzewia”  - nie można się kąpać zarówno od ul. Cietrzewia, od ul. Zbocza
Pana Tadeusza, od ul. Dukatowej, od ul. Konewki,  od ul. Bielskiej w Parku Szczęśliwickim, przy ul. Dicensa od strony pętli MZA

Czarne punkty wodne WarszawaCzarne punkty wodne Warszawa mapka: Arkadiusz Gadaliński

- Zbiornik wodny przy ul. Dudziarskiej w Warszawie

- Jeziorko Kamionkowskie w Parku Skaryszewskim w Warszawie

- Jeziorko Balaton przy ul. Abrahama

- Jeziorko Gocławskie przy Al. Stanów Zjednoczonych

- 512 km rzeki Wisły – plaża po prawej stronie przy moście Poniatowskiego 

- Plaża „Rusałka”, 515 km rzeki Wisły

- Wisła, plaża na wys. KS „Spójnia” ul. Wybrzeże Gdyńskie 2

- Kąpielisko przy ul. Ks. Szulczyka/ ul. Napoleona Bonaparte (osiedle Aleksandrów) 

Czarne punkty na terenie Mazowsza

Pod Warszawą jest wiele miejsc, które należy unikać. W miejscowości Kiełpin w gminie Łomianki nie wolno kąpać się w Jeziorku Kiełpińskim. Czarne punkty występują w wielu miejscowościach na rzece Bug (w Serpelicach czy w miejscowości Mierzwice Stare, w Mężninie, Kiełczewie, Mogielnicy, Buzyskach, w Szuminie, w Kamieńczyku, w Tuchlinie, Brańszczyku, w Wywólce). W Wiśle nie można się kąpać nie tylko wymienionych punktach w stolicy - ale również w miejscowościach w gminie Kozienice (w Kłodzie, Kępeczkach, w Kuźmie).

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku rzeki Narew - w rzece nie można się kąpać w takich miejscowościach jak Różan czy Dyszobaba, a także w Ostrołęce czy w Pokrzywnicy, w Ponkiewie, w Holendrze, w Pułtusku, w Lubiele Nowym i w Ostrykole Dworskim. 

W Ciechanowie nie można się kąpać nad Wyrobiskiem. W Zielonce -  w kąpielisku "Glinianki". W Żyrardowie - w Zalewie żyrardowskim.

Kilka czarnych punktów znajduje się również w powiecie radomskim. To: rzeka Radomka w Goryniu, staw w Radomiu przy ul. Rataja, Staw Górny w Pionkach, Staw w Janusznie, jezioro i rzeka Iłżanka w Iłży, zalew w Siczkach, 3 stawy w Marynie. 

Wszystkie wyżej wymienione miejsca są oznakowane tablicami czarny punkt wodny. 

Które kąpielisko na terenie Warszawy polecasz? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Warszawiacy wpadają pod tramwaje z powodu smartfonów. Są jak zombie

Więcej o: