Toalety publiczne w Warszawie. Szukasz WC? Znajdziesz je na mapie. Prawie 400 obiektów

Toalety publiczne w Warszawie. Dzięki tej mapie przygotowanej przez urząd miasta nie będziesz mieć już problemu ze znalezieniem publicznego WC. Od toi-toiów po miejskie szalety - znajdziesz na niej wszystko. W sumie prawie 400 obiektów.

Serwis mapowy stolicy "Warszawa dzisiaj" co jakiś czas wzbogaca się o nową nakładkę. Są już bankomaty i place zabaw. Teraz przyszła pora na toalety publiczne. 

Toalety publiczne w Warszawie

Chociaż zdaje się, że nie ma ich wiele, mapa pokazuje, że jest inaczej. Zaznaczono na niej prawie 400 toalet publicznych na terenie całej Warszawy. 

Są zarówno toalety wolnostojące (przenośne), automatyczne toalety miejskie, jak i te umiejscowione w budynkach użyteczności publicznej. Uwzględniono także lokale gastronomiczne, które na podstawie umowy z miastem, udostępniają swoje ubikacje przechodniom czy turystom.

Oprócz lokalizacji na mapie znajdziemy także informacje dodatkowe - rodzaj zarządcy, typ toalety, godziny otwarcia, dostępność dla osób z niepełnosprawnościami, wysokość ewentualnej opłaty oraz wyposażenie w przewijak dla dzieci. 

Mapę „Warszawa dzisiaj” znajdziesz TUTAJ.

Toalety publiczne w WarszawieToalety publiczne w Warszawie fot: um.warszawa.pl

W Warszawie jest za mało toalet publicznych?

Kwestia tego, że w Warszawie za mało jest toalet publicznych podnoszona jest co jakiś czas. Przez ostatnie kilka miesięcy ogromny problem mają z tym mieszkańcy warszawskiego Powiśla. Wielu z nich alarmowało, że przez osoby, które imprezują nad Wisłą, cała ich okolica... śmierdzi moczem.

Chodzi przede wszystkim o okolice mostu Poniatowskiego, gdzie mieszczą się dwa główne punkty, w których warszawiacy zaopatrują się w alkohol - stacja Orlen oraz Carrefour przy al. 3 Maja.

Wszystko, co możliwe, czyli drzewa, trawniki, ogrodzenia, mury czy nawet samochody są całkowicie obsikane (choć powinienem napisać obszczane) przez małoletnich obywateli, którzy dopiero co wypite piwo muszą natychmiast z siebie wydalić - opisywał sytuację mieszkaniec Powiśla pan Tomasz.

Miejmy nadzieję, że dzięki mapie warszawskich toalet publicznych, problem będzie mniejszy. 

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicy? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

"Sikają wszędzie - ludziom oknami, nawet pod latarnią". Musieliśmy to zobaczyć, bo nie wierzyliśmy

Więcej o: