Mundial 2018. Strefa kibica w Warszawie. Gdzie obejrzymy mecze?

Mundial 2018 startuje już 14 czerwca. W kilku miejscach w Warszawie powstaną strefy kibica, w których obejrzymy zmagania drużyn z całego świata.

Wiele warszawskich dzielnic zdecydowało się na stworzenie miejsc, gdzie warszawiacy będą mogli wspólnie oglądać mecze mundialu 2018. Największa będzie strefa kibica na Stadionie Narodowym, ale kilka innych również warto odwiedzić. 

Gdzie oglądać mundial 2018 w Warszawie? Podpowiadamy.

Strefa kibica na Stadionie Narodowym

Największa strefa kibica (pomieści 70 tysięcy osób) zaplanowana jest na Stadionie Narodowym. Niestety będzie aktywna tylko na jeden mecz - Polska – Senegal 19 czerwca. Kibice drużyny Adama Nawałki zobaczą na czterech ogromnych telebimach ustawionych na płycie stadionu.

Poza transmisją meczu, w koronie areny skorzystamy z licznych atrakcji. Wstęp do strefy jest płatny. Bilety w cenie od 10 do 30 złotych kupimy na stronie, a także stacjonarnie w kasach areny.

Strefa kibica w parku Sowińskiego na Woli

Strefy kibica przygotowano również w dzielnicach. Na Woli telebimy staną w amfiteatrze Parku Sowińskiego, a widownia pomieści 2500 osób. Wstęp wolny.

Strefa będzie otwarta 19, 24 i 28 czerwca oraz 1-2, 6-7, 10-11, 14-15 lipca.

Strefa kibica na placu Europejskim

Druga strefa kibica na Woli będzie uruchomiona na placu Europejskim. Tam obejrzymy wszystkie mecze zaplanowane w ramach mundialu.

Do dyspozycji zmotoryzowanych kibiców będzie ogólnodostępny parking pod Warsaw Spire (koszt pierwszej godziny 8 zł, każda kolejna 10 zł).

Plac EuropejskiPlac Europejski Mariusz Kubiak

Strefa Emocji LOTOS na Pradze-Północ

Praga-Północ kibiców zaprasza kibiców na stadion przy ulicy Kawęczyńskiej 44. - Przygotowaliśmy moc atrakcji, w tym animacje artystyczne, zabawy ruchowe, pokazy gigantycznych baniek mydlanych. Nie zabraknie również malowania twarzy, konstruowania instrumentów do kibicowania oraz konkursów z nagrodami. Sympatyków gier z pewnością zainteresuje przygotowany przez nas punkt E-Sportu – mówi Katarzyna Sołtys, dyrektorka Domu Kultury Praga.

Dodatkowo zaplanowano pokazy filmów pod chmurką o tematyce związanej ze sportem, jak również koncert finałowy.

Strefa czynna codziennie od 14 czerwca do 15 lipca w godzinach 13-23.

Strefa Kibica pod Kopą Cwila

Sportowych atrakcji nie zabraknie na Ursynowie. Dzielnica strefę kibica planuje pod Kopą Cwila. Mecze obejrzymy na wygodnych leżakach. Doping poprowadzi konferansjer, który będzie również rozdawał kibicowskie gadżety.

Na Ursynowie transmitowane będą mecze grupowe Polaków: 19, 24 i 28 czerwca oraz 2 i 6 lipca (1/8 i 1/4 finału). Obejrzymy również 10 lipca mecz półfinałowy i 15 lipca finał.

Pozostałe strefy kibica w dzielnicach są zlokalizowane: Bemowo – Amfiteatr im. Michaela Jacksona, ul. Raginisa; Bielany - Serek Bielański (teren przy stacji metra Słodowiec); Targówek – Park Bródnowski; Praga-Południe - przy Centrum Handlowym Promenada oraz Śródmieście – przy Pałacu Kultury i Nauki (od strony Al. Jerozolimskich).

W większości stref warszawscy kibice będą mogli obejrzeć nie tylko wszystkie mecze grupowe biało-czerwonych, ale również fazę pucharową.

Strefa Kibica w Galerii Północnej

Oryginalną miejscówkę na strefę kibica ma Białołęka. Galeria Północna (ul. Światowida 17) przestrzeń dla kibiców otworzy na dachu. W strefie będą transmitowane wszystkie mecze.

Przestrzeń na dachu dostępna jest bezpłatnie dla wszystkich fanów piłki nożnej w godzinach transmisji meczów. Do strefy VIP wejdą tylko osoby, które wcześniej zrobiły zakupy w dowolnymi sklepie w centrum.

Ponadto na Białołęce strefa również jest przy ulicy Głębockiej 119 tuż obok parafii św. Michała Archanioła. Organizatorem jest fundacja Kresy Historii. Transmitowane będą wszystkie mecze. Ponadto przygotowano eventy, koncerty, gry i zabawy dla dzieci.

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub w jej okolicach? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Boks w habicie. Zakonnice w bardzo oryginalny sposób zbierają na remont domu dziecka

Więcej o: