Kąpieliska w Warszawie 2018. Jeziora, zalewy i rzeki, do których dojedziesz z Warszawy w godzinę

Kąpieliska w Warszawie to świetny pomysł na lato. Gdzie warszawiacy mogą popływać? Zobaczcie listę jezior, zalewów, kąpielisk, rzek i plaż, w których można ochłodzić się w gorące miesiące.

Kąpieliska w Warszawie to nie tylko baseny. Letnich, odkrytych basenów też jest co prawda sporo, ale wielu warszawiaków woli wybrać naturalne zbiorniki wodne.

Warszawiacy mogą jednak odwiedzić także pobliskie jeziora i rzeki, gdzie latem można się ochłodzić. Wybraliśmy miejsca, które znajdują się nie więcej niż 60 km od Warszawy, żeby wycieczka ze stolicy nie była zbyt długa. 

Sprawdź, gdzie latem popływasz w Warszawie. 

Zobacz wideo Sposób na powodzie? Miasta, które wchłaniają wodę

Kąpieliska w Warszawie - Jeziorko Czerniakowskie

Na warszawskim Mokotowie można wykąpać się w Jeziorku Czerniakowskim. W tym roku pracownicy Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna uznali, że w czerniakowskiej wodzie można się kąpać. Kąpielisko będzie pilnowane przez strażników WOPR.

Jeziorko CzerniakowskieJeziorko Czerniakowskie FOT. KUBA ATYS

Sezon będzie trwał od 16 czerwca do 9 września 2018 roku.

WAWA WAKE, Konstancin-Jeziorna

Tuż pod Warszawą (ok. 17 km) znajduje się Jezioro Bielawskie Górne, przy którym funkcjonuje WAWA WAKE, czyli miejsce, gdzie można poszaleć na wakeboardzie. Nieważne, że jesteś początkujący - nad wszystkim czuwają instruktorzy, którzy pomogą w razie potrzeby.

WAWA WAKE, Konstancin-JeziornaWAWA WAKE, Konstancin-Jeziorna Fot. Daniel Petryczkiewicz

To jednak nie wszystko. Można też poleżeć na plaży, pograć w siatkówkę albo pójść do parku wodnego, z którego mogą korzystać i dzieci, i dorośli. 

WAWA WAKE jest otwarte codziennie od godziny 10 do ostatniego gościa. Sezon w trwa w ośrodku bardzo długo - zazwyczaj zaczyna się w okolicach początku kwietnia i trwa aż do końca października. 

Kąpielisko Glinianki w Zielonce

W podwarszawskiej Zielonce (ok. 18 km od Warszawy) są cztery pokopalniane stawy. Nad jednym z nich powstało kąpielisko, w którym bez problemu mogą kąpać się nawet małe dzieci. Tam grunt jest najbardziej stabilny, a wody pilnują ratownicy. 

Jezioro Warszawa: Jezioro Trzciańskie 

Jezioro Trzciańskie często nazywane jest również Jeziorem Perła i znajduje się 30 km od Warszawy. Kiedyś była tam żwirownia, a gdy surowiec się skończył - dziurę zalano wodą i stworzono kąpielisko. 

Warunki na jeziorze - czysta woda i płytkie brzegi sprawiają, że to idealne miejsce do wakeboardingu. Właśnie dlatego znajduje się tam ośrodek Wake Family, gdzie można popróbować swoich sił w tym sporcie. 

WAWA WAKE, Konstancin-JeziornaMAŁGORZATA KUJAWKA

Wstęp na kąpielisko kosztuje 5 złotych, ale trzeba również zapłacić za parking (5 złotych). Jeśli masz ochotę na wakeboarding to kwadrans kosztuje 45 zł, a godzina - 180.

Plaże Warszawa: Kąpielisko Kąckie

W podwarszawskim Kącku (32 km od Warszawy) znajdują się dwa stawy. Jeden przeznaczony jest do łowienia ryb, drugi - do kąpieli oraz pływania łódkami czy kajakami. Oprócz tego można także opalać się na piaszczystej plaży, odwiedzić bar albo pograć w piłkę plażową.

Całodobowy wstęp kosztuje 15 zł, a dzieci do 3 lat wchodzą za darmo.

Jezioro w Warszawie: Zalew Zegrzyński, kąpielisko 600-lecia

W podwarszawskim Wieliszewie można wybrać się nad Zalew Zegrzyński, gdzie znajduje się działające od kilku sezonów kąpielisko 600-lecia. 

Zalew ZegrzyńskiZalew Zegrzyński JACEK MARCZEWSKI

Zalew Zegrzyński - kąpielisko Retmańska

Nad jeziorem Zegrzyńskim jest jeszcze drugie kąpielisko - Retmańska. 

Oba kąpieliska nad jeziorem Zegrzyńskim otworzą się 16 czerwca 2018 r., natomiast Waliszew, przy którym się znajdują jest oddalony od Warszawy o ok. 45 km.

Rzeka Narew w Nowym Dworze Mazowieckim

38 km od Warszawy, w Nowym Dworze Mazowieckim znajduje się fragment rzeki Narew, w którym można się kąpać. Znajdują się tam aż trzy kąpieliska, wszystkie strzeżone przez ratowników z WOPR.

Plaże Warszawa: Zalew Żyrardowski

45 km pod Warszawą znajduje się Zalew Żyrardowski. Kąpielisko jest świeżo po remoncie i zapowiada się, że będzie jednym z najbardziej nowoczesnych i obleganych kąpielisk w okolicach Warszawy. 11-hektarowy zbiornik wodny, dwie plaże (piaszczysta i trawiasta), plenerowe siłownie, liczne boiska...

Otwarcie kąpieliska nad Zalewem Żyrardowskim zapowiadane jest na 29 czerwca.

Plaże: Jezioro Mamucie, Kąpielisko Mamut w Woli Rębkowskiej (Garwolin)

Dzięki temu, że zbudowano obwodnicę Garwolina, możemy cieszyć się Jeziorem Mamucim (ok. 50 km od Warszawy). Piasek, który wykopano w okolicy, stworzył przestrzeń, którą można było zalać wodą. Na terenie kąpieliska znajdziemy wypożyczalnię sprzętu wodnego, bar, boisko do siatkówki plażowej, WC i przebieralnię.

Park Wodny MamutPark Wodny Mamut fot: Park Wodny Mamut

Kąpielisko Mamut otworzy się 23 czerwca.

Wstęp jest płatny - od poniedziałku do piątku trzeba zapłacić 15 złotych, a weekend - 20 złotych. Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo. 

Plaża miejska w Wyszkowie nad rzeką Bug

Kąpielisko nad Bugiem w oddalonym o ok. 50 km od Warszawy Wyszkowie, działało przez wiele lat. Jednak dopiero w 2015 roku o nie zadbano. Plaża miejska została odświeżona, miejsce do pływania wyznaczone bojami, a przy wodzie pojawili się pracownicy WOPR, którzy pilnują kąpiących się. 

Kąpielisko w WyszkowieKąpielisko w Wyszkowie fot: Kamera Wyszków/ plazujemy.pl

Z plaży miejskiej i kąpieli będzie można korzystać od 27 czerwca. 

Kąpielisko Wodna Kraina w Wildze

Wodna Kraina znajduje się 58 km od Warszawy. Oprócz wody, w której można się po prostu wykąpać, jest tutaj również sporo atrakcji dla dzieci i nie tylko. To rodzinny park rodzinny, w którym każdy znajdzie strefę, która mu odpowiada - od minizoo przez sport do relaksu.

 

Wstęp jest płatny, a ceny wahają się w zależności od dnia oraz pakietu, który wykupimy. Park rozrywki jest otwarty od 1 maja do 30 września. 

Zalew Karczunek

Na dawnych pastwiskach powstał Zalew Karczunek (ok. 60 km od Warszawy). Zagospodarowano go tak, aby turyści chętnie tam przyjeżdżali. Piaszczysta plaża, kąpieliska, boiska do piłki plażowej, plac zabaw, punkty gastronomiczne oraz toalety, przebieralnie i parking.

 

Pływanie w Zalewie Karczunek kosztuje dorosłych 5 złotych, a dzieci do 12. roku życia - 2 złote. Trzeba również uiścić opłatę parkingową (10 złotych). 

Kąpieliska w okolicach WarszawyKąpieliska w okolicach Warszawy mapka: Arkadiusz Gadaliński

Byłeś nad jednym z tych kąpielisk? Jakie były twoje wrażenia? Napisz nam o tym na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Więcej o: