Legia Warszawa. Kibice Legii zafundowali karetkę Centrum Zdrowia Dziecka

Legia Warszawa. 2 czerwca 2018 roku kibice Legii Warszawa oficjalnie przekazali nowoczesną karetkę dla Centrum Zdrowia Dziecka.

Przekazanie kluczyków do pojazdu oraz jego odsłonięcie miało miejsce kilkanaście minut po godzinie 13, na tyłach trybuny im. Kazimierza Deyny przy okazji imprezy "Święto Łazienkowskiej".

Zapewni bezpieczny transport

Na uroczystości przekazania karetki obecni byli m.in. przedstawicielka grupy "Dobrzy Ludzie", prezes Fundacji Legii, Anna Mioduska, oraz dyrektor CZD.

- Ta akcja pokazała, że razem możemy więcej. Udało się zakupić pojazd, z czego jestem bardzo szczęśliwa. Przekazujemy go dla CZD, i cieszę się że dyrektor CZD, pani Małgorzata Syczewska jest dzisiaj z nami - powiedziała Anna Mioduska.

Jak czytamy na stronie legionisci.net, karetka klubu Legia Warszawa to pojazd bardzo nowoczesny z bardzo dobrym wyposażeniem. 

- Ma świetne systemy amortyzacji, dzięki którym każdy pacjent, bez względu na wiek, może jechać po największych wertepach, w taki sposób, aby ich w ogóle nie odczuć. A to dla nas bardzo ważne. Zapewni nam bezpieczny transport, a lekarzowi, który będzie obecny przy pacjencie, prowadzić czynności medyczne, niezbędne do tego, aby pacjent w najlepszym stanie dojechał do naszego Instytutu - powiedziała podczas przekazania pojazdu dyrektor CZD, Małgorzata Syczewska.

Dwa tysiące osób

Nowa legijna karetka posiada rejestrację "W6 Legia". Na bokach znajdują się m.in. eLki w kółeczku oraz herb klubu. Na tylnej klapie także herb Legii, logo SKLW, Fundacji Legii oraz Dobrych (L)udzi. Z tyłu karetki znajduje się napis "Ambulans kibice Legii dzieciom".

Jak zapewniają legioniści, uroczystość przekazania karetki dla CZD obserwowało na żywo około dwóch tysięcy osób.

Co sądzisz o tej akcji? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Mieszkańcy Baranowa nie chcą lotniska PiS-u. Mają kilka powodów. "Musi się cały kraj dowiedzieć"

Więcej o: