Hałas jak przy starcie samolotu. To okolice lotniska? Nie, 13 km dalej

Dziennikarze RDC postanowili sprawdzić, jak głośno jest w tunelu Wisłostrady w Warszawie. Urządzenia pomiarowe odnotowały 94,6 decybela. To hałas porównywalny do tego, jaki wydaje samolot przy starcie.

Spokojna ulica bez większego ruchu hałasuje na poziomie 30 decybeli. Odkurzacz - na poziomie 60. Jak wykazali dziennikarze RDC, jeden z najgłośniejszych fragmentów Wisłostrady w Warszawie (bo umieszczony w tunelu) - aż na poziomie 94,6 decybeli. 

Głośna dyskoteka, młot pneumatyczny

Hałas badali o godz. 13 w zwykłym dniu na przystanku w tunelu Wisłostrady. Jak informuje RDC urządzenie pomiarowe było ustawione w taki sposób, w jaki dźwięki odbiera ludzkie ucho. 

Natężenie hałasu na poziomie 94,6 decybeli RDC porównuje do bardzo głośnej dyskoteki, startującego samolotu czy hałasu, jaki wytwarza młot pneumatyczny. Ekspert z Centrum Nauki Kopernik w rozmowie z RDC przyznał, że przebywanie w takim hałasie nawet przez pół godziny może być szkodliwe dla zdrowia.

Na prośbę stacji ZTM obiecał przyjrzeć się sprawie.

Trefny przystanek

W tunelu jeszcze dwa lata temu mieścił się przystanek. Jak pisał Jarosław Osowski w "Stołecznej", pasażerowie woleli poczekać na autobus na schodach niż stać w tym hałasie. 

W którym miejscach w Warszawie jest bardzo głośno? Ten hałas Ci doskwiera? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Jedziesz rowerem i nagle... gdzie się podziała droga? Takich miejsc w Warszawie jest mnóstwo [WIDEO]

Więcej o: