To zdjęcie polskiego miasta zrobiło furorę na całym świecie. "Serio pomyślałem, że to Floryda"

Los Angeles? Kadr z gry GTA? Nie, to zdjęcie wykonane przez polskiego fotografa w Warszawie. Widok zrobił ogromne wrażenie na użytkownikach zagranicznego serwisu. Wielu z nich głowi się, dlaczego w centrum Warszawy stoi palma.

Fotograf Kamil Leczkowski wybrał się w zeszłym tygodniu w okolice ronda de Gaulle'a w Warszawie. Dobrze, że miał ze sobą aparat, bo udało mu się uchwycić niesamowite ujęcie. 

Warszawskie L.A.

Pan Kamil umieścił zdjęcie na Facebooku i napisał ironicznie "Te poranki w L.A.".

Na fotografii udało mu się uchwycić wschód słońca nad Warszawą. Zarówno palma, jak i tramwaje i samochody są skąpane w intensywnie pomarańczowym świetle. Trzeba przyznać, że efekt jest niesamowity. 

Palma w Polsce?

Osoby, które zobaczyły zdjęcie na Facebooku fotografa były pod wrażeniem. Ich podziw nie może się jednak równać z tym, jak zareagowali na nie ludzie korzystający z serwisu Reddit. 

Przede wszystkim nie mogli uwierzyć w to, że zdjęcie zostało wykonane w Polsce. "Gdy zobaczyłem to zdjęcie, to serio pomyślałem, że to Floryda. Potem zauważyłem, że jest otagowane jako "Europa", a dopiero potem, że zostało zrobione w Polsce. W Polsce jest palma. Palma. W Polsce" - pisze jeden z nich. 

Wielu z nich dezorientuje wspomniana w komentarzu palma. Są w szoku, że to egzotyczne drzewo może rosnąć w tak zimnym klimacie. Myślą, że to specjalny gatunek, który potrafi przetrwać nawet w śniegu. Niewielu z nich zdaje sobie sprawę z tego, że palma jest sztuczna. To rzeźba autorstwa Joanny Rajkowskiej, która stanęła na warszawskim rondzie w 2002 roku. 

Inni komentujący patrząc na zdjęcie Kamila Leczkowskiego widzą w nim podobieństwo do obrazków z popkultury. "Miami Vice" - piszą jedni, "GTA: Wars City" - dodają drudzy. 

Masz w swojej kolekcji podobne niesamowite zdjęcia Warszawy lub jej okolic? Pochwal się! Wyślij je do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Warszawa z najwyższego punktu w stolicy. Zobacz ten widok! [WIDEO]

Więcej o:
Komentarze (70)
Palma w Warszawie. Zdjęcie wchodu słońca nad Warszawą zrobiło furorę na Reddit
Zaloguj się
 • baramboo

  Oceniono 34 razy 24

  Ludzie są w szoku. Należy udzielić pomocy medycznej.
  Dobrze, że ich nie pozamiatało albo nie zostali zaorani.
  Myślałem, że zatrudnianie dzieci w redakcji jest nielegalne.

 • burackwlakierkach

  Oceniono 31 razy 19

  Brakuje tylko Gospodarza Kraju na koniu w sombrero jak jedzie na Żoliborz po całonocnym rodeo.

 • timo862

  Oceniono 23 razy 7

  Brawo. Nie ma to jak podniecać się (i to jeszcze na arenie międzynarodowej) sztuczną, plastikową palmą, w centrum stolicy. Jeszcze raz brawo!

 • laborantkolaborant

  Oceniono 18 razy 6

  "furora na całym świecie"
  o, Q!

 • aatomekzz

  Oceniono 11 razy 5

  Dzień, który odmienił ich życie. Ich, czyli komentujących. Moje pozostało takie samo. Również dla autora fotografii dzień jak co dzień - czyli pobawimy się surowym zdjęciem w Photoshopie.

 • epik73

  Oceniono 4 razy 4

  Palma z Kobielską w tle ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX