Zamiast parkingu... rowery miejskie. Mieszkańcy wściekli. "5-kilogramowe siaty mam wozić na rowerze?"

Na warszawskim Kamionku w miejscu, w którym do tej pory były miejsca postojowe, postawiono stację rowerów miejskich Veturilo. Rada Osiedla Kamionek walczy o przesunięcie jej w inne miejsce.

"Co za głupi o tym zadecydował, przecież stacja była parę kroków dalej i nikomu to nie przeszkadzało" - pisze pan Mirosław.

"Cała istota sprawy polega na tym, że nikt nie zapytał o opinię rady osiedla, nie wzięto pod uwagę w ogóle także innych potrzeb mieszkańców. I dlatego mieszkańcy nie odpuszczą" - pisze pani Dorota.

Gdzie w naszym mieście podział się rozsądek

Jak informuje Rada Osiedla Kamionek stacja została postawiona pod "jedynym w tej części Kamionka większym sklepem oraz dwunastopiętrowym budynkiem, który nie ma kompletnie żadnego zaplecza, ani podwórza".

Mieszkańcy Grochowa potwierdzają tę informację. Piszą, że samochody były w tym miejscu parkowane czasowo przez klientów sklepu. "Teraz 5-kilogramowe siaty mam wozić na rowerze?" - pisze jedna z mieszkanek. Chodzi o około pięć miejsc parkingowych.

Gdzie podział się rozsądek

Rada Osiedla Kamionek wspiera mieszkańców, którzy podpisali się pod petycją do Zarządu Dróg Miejskich. - Pytamy, gdzie w naszym mieście podział się rozsądek? - komentują członkowie rady. 

Urzędnicy już ulegli pod presją mieszkańców. Część stacji została wyremontowana na początku maja, co sprawiło, że Grochów odzyskał dwa miejsca postojowe. To jednak dla mieszkańców za mało.

W rozmowie z Tvnwarszawa.pl, rzeczniczka ZDM-u zapewniła, że wniosek mieszkańców zostanie przeanalizowany. 

Co sądzisz na ten temat? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl.

Jedziesz rowerem i nagle... gdzie się podziała droga? Takich miejsc w Warszawie jest mnóstwo [WIDEO]

Więcej o: