Zamiast parkingu... rowery miejskie. Mieszkańcy wściekli. "5-kilogramowe siaty mam wozić na rowerze?"

Na warszawskim Kamionku w miejscu, w którym do tej pory były miejsca postojowe, postawiono stację rowerów miejskich Veturilo. Rada Osiedla Kamionek walczy o przesunięcie jej w inne miejsce.

"Co za głupi o tym zadecydował, przecież stacja była parę kroków dalej i nikomu to nie przeszkadzało" - pisze pan Mirosław.

"Cała istota sprawy polega na tym, że nikt nie zapytał o opinię rady osiedla, nie wzięto pod uwagę w ogóle także innych potrzeb mieszkańców. I dlatego mieszkańcy nie odpuszczą" - pisze pani Dorota.

Gdzie w naszym mieście podział się rozsądek

Jak informuje Rada Osiedla Kamionek stacja została postawiona pod "jedynym w tej części Kamionka większym sklepem oraz dwunastopiętrowym budynkiem, który nie ma kompletnie żadnego zaplecza, ani podwórza".

Mieszkańcy Grochowa potwierdzają tę informację. Piszą, że samochody były w tym miejscu parkowane czasowo przez klientów sklepu. "Teraz 5-kilogramowe siaty mam wozić na rowerze?" - pisze jedna z mieszkanek. Chodzi o około pięć miejsc parkingowych.

Gdzie podział się rozsądek

Rada Osiedla Kamionek wspiera mieszkańców, którzy podpisali się pod petycją do Zarządu Dróg Miejskich. - Pytamy, gdzie w naszym mieście podział się rozsądek? - komentują członkowie rady. 

Urzędnicy już ulegli pod presją mieszkańców. Część stacji została wyremontowana na początku maja, co sprawiło, że Grochów odzyskał dwa miejsca postojowe. To jednak dla mieszkańców za mało.

W rozmowie z Tvnwarszawa.pl, rzeczniczka ZDM-u zapewniła, że wniosek mieszkańców zostanie przeanalizowany. 

Co sądzisz na ten temat? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl.

Jedziesz rowerem i nagle... gdzie się podziała droga? Takich miejsc w Warszawie jest mnóstwo [WIDEO]

Więcej o:
Komentarze (221)
Zamiast parkingu... rowery miejskie. Mieszkańcy wściekli. "5-kilogramowe siaty mam wozić na rowerze?"
Zaloguj się
 • typowynazista

  Oceniono 86 razy 22

  Ze zdjęć wynika, że tuż obok jest wielki, jak gospodarstwo rolne chodnik, na którym spokojnie by się stojaki zmieściły. Po ch... zlikwidowano miejsca parkingowe, skoro mógł być i wilk syty i owca cała? To jakaś szykana, czy może tam naprawdę takie tabuny pieszych, jak na Marszałkowskiej codziennie walą?

 • jan_dreptak

  Oceniono 86 razy 18

  Polecam mieszkanie z własnym, podziemnym miejscem parkingowym. Mam takie i jestem bardzo zadowolony.

 • Adam Lisiecki

  Oceniono 51 razy 13

  z osiedla Kamionek tylko idiota jeździ do centrum samochodem. a przyniesienie przeze mnie 5 kg zakupów (63 lata+nowotwór) jakoś nie przekracza moich możliwości.

 • Marco B.

  Oceniono 49 razy 11

  Dwie rzeczy: rowery i bieganie. To się stało bardzo modne w Warszawie. I dobrze. Tylko, czemu kosztem mieszkańców? Dlaczego nie można tego zrobić tak, żeby nie kolidowało to z normalnym życiem w tym mieście?

 • adaw73

  Oceniono 49 razy 11

  To jest 5 słownie pięć miejsc parkingowych. Ludzie ogarnijcie się to szopka jakaś. Komuś bardzo zależy na zrobieniu dymu z całej sprawy.

 • hdtvpolska

  Oceniono 17 razy 11

  Zasada prosta jak drut:
  Jak będziesz coś potrzebował to sobie kup.

 • sennachmura

  Oceniono 37 razy 11

  5 kg na rowerze to żaden ciężar i żadna przeszkoda. Z drugiej strony ten chodnik wydaje się strasznie szeroki i faktycznie trochę bez sensu robić tę stację rowerową przy samej ulicy. Z trzeciej strony, rowery przeniesiono, dzięki czemu zyskano 2 miejsca parkingowe - no comments...

 • felucjan

  Oceniono 14 razy 10

  A zimą będzie parking dla zaprzęgów z saniami?

 • saves

  Oceniono 54 razy 10

  Pani Bufetowa, a co z obiecanym parkingiem przy budowanej stacji Trocka? Tam też zamiast niego postawicie stację tych zasr... rowerków? Może wreszcie CHOĆ JEDEN!!!! parking P+R zostanie zbudowany po prawej stronie? Nie? To odpie... się od Prag i na Śródmieściu wdrażajcie te swoje chore idee.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX