Kierowcy mają za nic ścieżkę rowerową w centrum Warszawy. Parkują, gdzie chcą. "Norma w tym miejscu?"

Strażnicy miejscy od kliku tygodni walczą z dzikim parkowaniem w Warszawie, zakładając blokady. Na ulicy Mokotowskiej ewidentnie z problemem sobie jednak nie radzą. "To norma w tym miejscu?" - pyta autor zdjęcia.

Pod koniec marca pisaliśmy o tym, że straż miejska w końcu wzięła się za walkę z nieprawidłowym parkowaniem w stolicy. Teraz służby nie tylko wlepiają mandaty, ale również zakładają blokady. 

Co jakiś czas na jednej z grup mieszkańców Warszawy na Facebooku pojawia się zdjęcie samochodów z założonymi blokadami i apel: "Przestawcie samochody, straż miejska odholowuje auta".

Czytaj więcej:  Straż miejska w końcu zabrała się za walkę z nielegalnym parkowaniem. Oto efekty

Parkowanie w WarszawieParkowanie w Warszawie fot. Dryszel Dryszel/ Facebook.com

Parkowanie w Warszawie - "To norma w tym miejscu?"

Jak się okazuje, straż nie wszędzie dociera. Nie było jej między innymi 18 kwietnia przy ulicy Mokotowskiej, niedaleko pl. Zbawiciela.

"To norma w tym miejscu?" - pyta Dryszel, który opublikował zdjęcie w grupie Rower Warszawa. Na zdjęciu widać, że jeden samochód za drugim są zaparkowane ukośnie na ścieżce rowerowej. Choćby rowerzysta próbował, nie przejedzie nawet po skrawku drogi.

Komentujący przytakują, że taka sytuacja zdarza się codziennie. Co zamierza z tym zrobić straż miejska? Czekamy na komentarz w tej sprawie.

Jesteś świadkiem absurdalnego parkowania? Napisz do nas i wyślij nam zdjęcia: listy_do_metrowarszawa@agora.pl.

Wiedzieli, że ten zryw jest skazany na porażkę. Ale przez miesiąc stawiali opór tysiącom uzbrojonych Niemców

Więcej o: