Znalazł fotel na śmietniku. A w nim - niezwykłe znalezisko. Wystarczyło włożyć głębiej rękę

Serwis Tvnwarszawa.pl opisał historię pana Mariusza, który znalazł fotel na śmietniku. Okazało się, że stary mebel skrywa coś niezwykłego.

Jak pisze serwis Tvnwarszawa.pl, wystarczyło wsunąć rękę między oparcie a siedzenie, by znaleźć niezwykłą rzecz, która prawdopodobnie należała do jednego z wcześniejszych właścicieli fotela znalezionego przez pana Mariusza, mieszkańca Żoliborza, na śmietniku. 

Pan Mariusz chciał dokładnie wyczyścić swoje znalezisko. Z dziury fotela wyciągnął długopis i listę zakupów. Ale nie tylko. Gdy pogrzebał głębiej, natrafił na kartkę, na której widniał konkretny plan podpisany jako "JS".

Plan wycieczki, podział obowiązków

Osoba o inicjałach "JS" chciała spędzić wakacje w Bieszczadach z jakąś grupą. Kiedy miała odbyć się wycieczka? Dokładnie 44 lata temu! 16 maja 1974 roku. Taka data widnieje na pogniecionej kartce, którą znalazł pan Mariusz.

Na kartce wypisano również trasę wycieczki, potrzebny sprzęt oraz kto pełni jaką rolę w grupie podczas wyprawy. 

"Obejmuje z dniem dzisiejszym obowiązki: planisty grupy, kronikarza, humorysty. Pierwsze zadanie: zakupić 3 grube zeszyty. W terminie 7 dni zestawić listę szczegółową wyposażenia + ewent. uwagi koncepcyjne /wszystko pisemnie/." - napisał "JS".

Wszystko w internecie

Jak zauważa w rozmowie z Tvnwarszawa.pl pan Mariusz, był pod wrażeniem dokładności, z jaką został rozpisany plan. Zauważył, że dziś nikt już nie zapisuje takich informacji na kartkach - wszystko jest w internecie. 

Na warszawskich śmietnikach można czasem znaleźć prawdziwe perełki. Na stronie "Uwaga, śmieciarka jedzie" na Facebooku ludzi publikują zdjęcia rzeczy, których chcą się pozbyć. Gdy tylko zobaczą jakieś interesujące rzeczy również dają innym znać. Bo - ludzie są w stanie wyrzucić wszystko - nie tylko stare meble, ale również obrazy.

Czytaj więcej: Śmietnik czy miejski rytuał? 'Ustawa śmieciowa zrobiła z Polaków brudasów'

Znalazłeś kiedyś jakiś "skarb" w starym meblu lub skrytce w mieszkaniu? Napisz do nas i opowiedz swoją historię: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Więcej o: