Mieszkańcy Kabat będą musieli krążyć po osiedlu. "Urzędnicy chcą nas więzić"

Utrudnienia czekają właściciel domów po wschodniej stronie Relaksowej na warszawskim Ursynowie. Już niedługo, by wydostać się w stronę Lasu Kabackiego, będą musieli jeździć osiedlowymi uliczkami.

Po zakończeniu przebudowy ul. Relaksowej na Kabatach mieszkańcy jej wschodniej strony będą mieli problem. Jak pisze portal Haloursynow.pl, zmiany uniemożliwią im bowiem skręcenie z ich posesji w kierunku Lasu Kabackiego czy Konstancina.

- Urzędnicy chcą nas więzić na własnym osiedlu! - cytuje portal oburzonych mieszkańców starych Kabat. Sprawa dotyczy ok. 40 rodzin. Relaksową będzie można wyjechać w kierunku centrum - do ul. Rosoła i Wąwozowej. W stronę Lasu Kabackiego trzeba będzie wjechać w osiedle na Dembego czy Zaruby.

Również powrót z centrum Warszawy, np. z pracy będzie dla mieszkańców tej części Kabat problematyczny. - Nie zaprojektowano skrętu w lewo do naszego osiedla. Należy jechać ul. Rosnowskiego do Zapłocia, gdzie jest najbliższe rondo - opowiadali ludzie Haloursynow.pl.

Będą zawrotki?

Jak zaznacza portal, w pierwotnej wersji zmian w ruchu były propozycje zawrotek z dwupasmowej Relaksowej na Wąwozową i Rosnowskiego. Na to nie zgodziło się jednak Biuro Polityki Mobilności i Transportu. Powód? Ulica jest za ciasna, by wyznaczać dodatkowe pasy.

Kilka dni temu mieszkańcy starych Kabat spotkali się z projektantem inwestycji i władzami dzielnicy. Urzędnicy ursynowskiego ratusza mają ponownie zwrócić się do BPMiT o zgodę na zawrotki. Pomóc ma w tym petycja podpisana przez mieszkańców.

Spotkaliście się z podobnym problemem w waszej okolicy? Piszcie na listy_do_metrowarszawa@agora.pl.

Całkowicie pusta Warszawa. To niesamowite wideo pokazuje, jak zmienia się stolica na Wielkanoc

Więcej o:
Komentarze (18)
Mieszkańcy Kabat będą musieli krążyć po osiedlu. "Urzędnicy chcą nas więzić"
Zaloguj się
 • jotka001

  Oceniono 14 razy 8

  W sumie taki sam problem będą mieli mieszkańcy bloków po zachodniej stronie Relaksowej. Im też zabierze się wyjazdy z bloków w Relaksową i zjazdy z Relaksowej w uliczki prowadzące np. do garaży podziemnych. A równoległa do Relaksowej ulica Dembego już w tej chwili bywa zakorkowana. Naprawdę jakiś kompletny idiota projektował całe to przedsięwzięcie.

 • welarg

  Oceniono 6 razy 6

  Na skrzyżowaniu Relaksowej z Rosnowskiego powinno być rondo, które ułatwiłoby zawracanie.

 • bzdziszewiak2

  Oceniono 4 razy 4

  Czy to będzie autostrada, bo ekrany już są, dla ochrony wrażliwych na hałas Polaków. Nie ma drogi, a ekrany są. Ciekawe na jakiej podstawie można wiedzieć, jakie będzie natężenie ruchu i jaki poziom hałasu? Znowu łapówy dla urzędasów, znowu lobby ekranowe, znowu przekręt, przewał, afera - niepotrzebne skreślić. Oto Wolska, najjaśniejsza kraina we wszechświecie.

 • kemotkemot

  Oceniono 9 razy -3

  40 rodzin w grodzonym osiedlu burzy sie ze zamyka im sie droge w dzielnicy zamieszkalej przez kilkaset tysiecy mieszkancow

 • shtalman

  Oceniono 7 razy -3

  Wolskie dziady które sobie ogrodziły osiedle robiąc z niego getto, mają pretensje że są zamykani, w won wy do Moskwy! A autami wjedźcie sobie najwyżej we własną słoikową dupę a nie smrodzić w Warszawie

 • Oceniono 10 razy -6

  Jak zwykle mieszkańcy Kabat mają problem - a to podkłady metra śmierdzą, a to rozbudowa Tesco, a to tunel wzdłuż Płaskowickiej (normalnie przez serce Kabat).
  Niedługo PKiN zacznie im przeszkadzać, bo zaciemnia im mieszkania

 • foreksfxxxxx

  Oceniono 8 razy -6

  Nie no zrobmy drogi mosty autostrady, ale zaby kazdy wiesniak mogl przez autostrade pieszo przejsc.

 • stachud

  Oceniono 22 razy -10

  A rowerem to nie łaska? I metro mają dziady pod nosem to się jeszcze samochodu zachciewa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX