Zakaz handlu w niedzielę. Mimo to galerię handlową odwiedziło 10 tys. osób

Zakaz handlu w niedzielę nie popsuł szyków Galerii Północnej na warszawskiej Białołęce. W pierwszą niedzielę bez handlu centrum odwiedziło 10 tys. gości. Mogli iść do kina, fryzjera czy restauracji.

W pierwszą niedzielę z zakazem handlu niedawno otwartą Galerię Północną na Białołęce odwiedziło 10 tysięcy osób.

Klientów nie odstraszyło ograniczenie handlu - a to dlatego, że w centrum handlowym przy ul. Światowida 17 można nie tylko robić zakupy.

Zakaz handlu w niedzielę nie obejmuje innej działalności

W niedzielę z zakazem handlu - podobnie jak w dni świąteczne - można tam bowiem pójść do kina, do klubu fitness czy do jednego z kilkunastu lokali gastronomicznych. Działają także banki i zakłady fryzjerskie.

- Galeria Północna będzie otwarta w każdy weekend - podkreśla Agnieszka Nowak, dyrektor Galerii Północnej, w rozmowie z metrowarszawa.pl.

Klientów "kilkakrotnie mniej niż w normalną niedzielę"

W pierwszą niehandlową niedzielę centrum odwiedziło prawie 10 tys. osób. - To kilkakrotnie mniej niż w normalną niedzielę, ale dla takiej liczby klientów także chcemy prowadzić regularną działalność - mówi Nowak.

Co cieszyło się największym zainteresowaniem klientów? Przede wszystkim kino Cinema City, animacje w sali zabaw Fikołki i zajęcia sportowe w klubie Calypso. Goście spędzali też czas w barach, restauracjach i kawiarniach, odwiedzali też działający sklep Żabka.

Jak mówi dyrektor obiektu, zainteresowanie klientów potwierdza "zasadność otwierania obiektu we wszystkie weekendy".

Robicie zakupy w weekendy? Wybieracie się do otwartych w niedzielę z zakazem handlu galerii? Piszcie na listy_do_metrowarszawa@agora.pl.

Kolejki w Biedronce na Żoliborzu

Więcej o:
Komentarze (24)
Zakaz handlu w niedzielę. Galeria Północna na Białołęce nie traci. Mimo zakazu odwiedziło ich 10 tys. osób
Zaloguj się
 • wujekdolf

  Oceniono 31 razy 27

  to będzie jeden z ostatnich gwoździ do trumny pisiorów - wybory samorządowe nie dla nich :) biorąc pod uwagę te cztery niedziele w kwietniu, podpisuje się pod tym pomysłem dwoma rękami i dwoma nogami :)

 • spamboy

  Oceniono 19 razy 17

  Właśnie wróciłem ze stołecznego Lidla. sÓwereny pomstowały na czym świat stoi na gigantyczne kolejki. Fakt, 20 minut stania w kolejce w sobotnie przedpołudnie nikogo nie nastraja zbyt "niedzielnie". Brak miejsca na parkingu i ciasnota niczym na peronie. Jednym słowem - wkurw wisiał w powietrzu. Jeszcze kilka takich niedziel i "patrioci" przerżną wybory z kretesem, a przynajmniej w dużych miastach.

 • mcozio

  Oceniono 12 razy 12

  czym sie rozni handel w sklepie od handlu biletami w kinie, handlu uslugu fryzjerska albo handlem jedzeniem w fastfoodzie ? albo wszystkim dac wolne - procz zawodow krytycznych - policja, straz, huta - praca ciagla - albo nie robcie sciemy..

 • starblast

  Oceniono 1 raz 1

  Mam nadzieję, że ludzie oleją ciepłym moczem Kościół, który na tej całej hucpie tylko straci. W końcu zaaprobował ten nakaz, z którego inicjatywą wyszli talibowie z Piotrem Dudą na czele. Pracownicy mają gorzej niż mieli, bo kończą późno w sobotę i zaczynają wcześnie rano w poniedziałek. Są problemy z dojazdem czy powrotem. Przez 2 ostatnie lata kościołowi spadł odsetek uczęszczających na msze i oby to była tendencja stała.

 • agap.e

  Oceniono 23 razy -17

  Jakie tłumy?10 tys w ciągu kilkunastu godzin to nic.

 • piotr1271

  Oceniono 35 razy -23

  No prosze. Pogardzani przez elity Janusze i Grażyny wałęsający sie po galeriach handlowych wyrastają na bohaterów Tenkraju w walce z siepaczami PiS. GW, co znajduje sie pod mułem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX