Zakaz handlu w niedzielę. Mimo to galerię handlową odwiedziło 10 tys. osób

Zakaz handlu w niedzielę nie popsuł szyków Galerii Północnej na warszawskiej Białołęce. W pierwszą niedzielę bez handlu centrum odwiedziło 10 tys. gości. Mogli iść do kina, fryzjera czy restauracji.

W pierwszą niedzielę z zakazem handlu niedawno otwartą Galerię Północną na Białołęce odwiedziło 10 tysięcy osób.

Klientów nie odstraszyło ograniczenie handlu - a to dlatego, że w centrum handlowym przy ul. Światowida 17 można nie tylko robić zakupy.

Zakaz handlu w niedzielę nie obejmuje innej działalności

W niedzielę z zakazem handlu - podobnie jak w dni świąteczne - można tam bowiem pójść do kina, do klubu fitness czy do jednego z kilkunastu lokali gastronomicznych. Działają także banki i zakłady fryzjerskie.

- Galeria Północna będzie otwarta w każdy weekend - podkreśla Agnieszka Nowak, dyrektor Galerii Północnej, w rozmowie z metrowarszawa.pl.

Klientów "kilkakrotnie mniej niż w normalną niedzielę"

W pierwszą niehandlową niedzielę centrum odwiedziło prawie 10 tys. osób. - To kilkakrotnie mniej niż w normalną niedzielę, ale dla takiej liczby klientów także chcemy prowadzić regularną działalność - mówi Nowak.

Co cieszyło się największym zainteresowaniem klientów? Przede wszystkim kino Cinema City, animacje w sali zabaw Fikołki i zajęcia sportowe w klubie Calypso. Goście spędzali też czas w barach, restauracjach i kawiarniach, odwiedzali też działający sklep Żabka.

Jak mówi dyrektor obiektu, zainteresowanie klientów potwierdza "zasadność otwierania obiektu we wszystkie weekendy".

Robicie zakupy w weekendy? Wybieracie się do otwartych w niedzielę z zakazem handlu galerii? Piszcie na listy_do_metrowarszawa@agora.pl.

Kolejki w Biedronce na Żoliborzu

Więcej o: