Warszawskie zoo ma nowego mieszkańca. Znaleziono go w... kartonie z owocami. "Nie miał ogonka"

Nietypowego odkrycia dokonali pracownicy jednego ze sklepów w Śródmieściu - w kartonie z grejpfrutami zauważyli wyziębioną małą jaszczurkę. Jak się okazało, był to gekon murowy.

W czwartek ok. godz. 20 do straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie od pracowników jednego ze śródmiejskich sklepów. Poinformowali, że w kartonie z owocami znaleźli małą jaszczurkę.

Zwierzątko było wyziębione

- Na miejscu osoby zgłaszające wskazały nam małego gekona, którego znalazły w skrzynce z grejpfrutami - relacjonuje podejmujący interwencję insp. Andrzej Barszcz z Ekopatrolu Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Z relacji pracowników sklepu wynikało, że znaleziona jaszczurka była bardzo wyziębiona, dlatego umieścili ją pod lampą, aby choć trochę ogrzać. Dopiero wtedy zwierzątko odżyło.

Nie miał ogonka

Jak dodaje funkcjonariusz, gekon nie miał ogonka - najprawdopodobniej odrzucił go pod wpływem stresu, co dla tego gatunku jest charakterystyczną reakcją na sytuacje zagrożenia.

Gekon murowy został przekazany pod opiekę specjalistów z ośrodka CITES działającego przy warszawskim ogrodzie zoologicznym.

Znalazłeś kiedyś na mieście nietypowe zwierzę? Co zrobiłeś? Opowiedz nam swoją historię - metrowarszawa@agora.pl

Hindus pomaga głodnym Polakom

Więcej o: