Zakaz handlu w niedzielę. Kolejna galeria handlowa w Warszawie go obejdzie

Zakaz handlu w niedzielę ominie Galeria Północna na Białołęce. Centrum handlowe zaprosi wtedy gości do kina, fitness klubu czy restauracji. Ale otwarte będą także niektóre sklepy.

Galeria Północna, pierwsze centrum handlowe na warszawskiej Białołęce, będzie otwarta także w niedziele wolne od handlu.

Zakaz handlu w niedzielę ominą

Centrum ma w te dni działać na takiej samej zasadzie jak dotychczas w dni świąteczne. Klienci będą mogli skorzystać m.in. z kina Cinema City, Sali Zabaw Fikołki i oferty  restauracji i kawiarni zlokalizowanych w galerii (Pizza Hut, Burger King, KFC, Subway, Thai Wok, McDonald’s, Salad Story, kawiarnie Grycan i Starbucks, Sokołyk, Cukiernia Sowa oraz restauracje Bierhalle i Shizen Restaurant & Sushi Bar).

Zakaz handlu w niedzielę. Jak warszawskie sklepy obejdą zakaz? Te centra handlowe będą otwarte

Na gości czekają też zajęcia klubu fitness Calypso i animacje dla dzieci w Sali Zabaw Fikołki. Wiosną ma zostać otwarty również ogród na dachu, na którym znajdą się m.in. plac zabaw dla dzieci, plac do gry w bule i wielkie szachy.

To jednak nie wszystko. Ustawa o zakazie handlu nie zabrania punktom prowadzenia działalności, jeśli sprzedawać w nich będzie właściciel. "Na pewno będzie możliwość zrobienia zakupów w Żabce i aptece Super-Pharm" - pisze Dominika Socha z TBWA\ The Disruption® Company. Otwarte mają być także salony fryzjerskie i oddziały banków.

Zakaz handlu w niedzielę nie dla największego centrum na północy

Galeria Północna, jak pisze Socha, to pierwsze wielkopowierzchniowe centrum handlowe czwartej generacji w północnej części Warszawy i pierwsza tej wielkości galeria handlowa oddana do użytku w stolicy od ponad dekady.

Otwarty we wrześniu ubiegłego roku obiekt ma ponad 64 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Znajduje się tu ponad 200 sklepów, 11-salowe kino i 2300 miejsc parkingowych.

Zakaz handlu w niedzielę uchwalony

Rząd uchwalił ustawę dotyczącą ograniczenia handlu w niedzielę pod koniec zeszłego roku, w styczniu 2018 roku podpisał ją prezydent Andrzej Duda. Zgodnie z jej ustaleniami, od marca 2018 r. handel będzie mógł odbywać się tylko w określone niedziele.

Zakaz handlu, jak pisaliśmy, obejść zamierza też Centrum Marywilska.

Robicie zakupy w niedziele? Jak zapatrujecie się na ustawę o zakazie handlu? Piszcie na metrowarszawa@agora.pl.

Ulubione dania mieszkanek Warszawy? Byliśmy zaskoczeni. Oto, gdzie i jak stołuje się stolica

Ulubione dania mieszkanek Warszawy? Byliśmy zaskoczeni. Oto, gdzie i jak stołuje się stolica

Więcej o: