Zakaz handlu w niedzielę. Kolejna galeria handlowa w Warszawie go obejdzie

Zakaz handlu w niedzielę ominie Galeria Północna na Białołęce. Centrum handlowe zaprosi wtedy gości do kina, fitness klubu czy restauracji. Ale otwarte będą także niektóre sklepy.

Galeria Północna, pierwsze centrum handlowe na warszawskiej Białołęce, będzie otwarta także w niedziele wolne od handlu.

Zakaz handlu w niedzielę ominą

Centrum ma w te dni działać na takiej samej zasadzie jak dotychczas w dni świąteczne. Klienci będą mogli skorzystać m.in. z kina Cinema City, Sali Zabaw Fikołki i oferty  restauracji i kawiarni zlokalizowanych w galerii (Pizza Hut, Burger King, KFC, Subway, Thai Wok, McDonald’s, Salad Story, kawiarnie Grycan i Starbucks, Sokołyk, Cukiernia Sowa oraz restauracje Bierhalle i Shizen Restaurant & Sushi Bar).

Zakaz handlu w niedzielę. Jak warszawskie sklepy obejdą zakaz? Te centra handlowe będą otwarte

Na gości czekają też zajęcia klubu fitness Calypso i animacje dla dzieci w Sali Zabaw Fikołki. Wiosną ma zostać otwarty również ogród na dachu, na którym znajdą się m.in. plac zabaw dla dzieci, plac do gry w bule i wielkie szachy.

To jednak nie wszystko. Ustawa o zakazie handlu nie zabrania punktom prowadzenia działalności, jeśli sprzedawać w nich będzie właściciel. "Na pewno będzie możliwość zrobienia zakupów w Żabce i aptece Super-Pharm" - pisze Dominika Socha z TBWA\ The Disruption® Company. Otwarte mają być także salony fryzjerskie i oddziały banków.

Zakaz handlu w niedzielę nie dla największego centrum na północy

Galeria Północna, jak pisze Socha, to pierwsze wielkopowierzchniowe centrum handlowe czwartej generacji w północnej części Warszawy i pierwsza tej wielkości galeria handlowa oddana do użytku w stolicy od ponad dekady.

Otwarty we wrześniu ubiegłego roku obiekt ma ponad 64 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Znajduje się tu ponad 200 sklepów, 11-salowe kino i 2300 miejsc parkingowych.

Zakaz handlu w niedzielę uchwalony

Rząd uchwalił ustawę dotyczącą ograniczenia handlu w niedzielę pod koniec zeszłego roku, w styczniu 2018 roku podpisał ją prezydent Andrzej Duda. Zgodnie z jej ustaleniami, od marca 2018 r. handel będzie mógł odbywać się tylko w określone niedziele.

Zakaz handlu, jak pisaliśmy, obejść zamierza też Centrum Marywilska.

Robicie zakupy w niedziele? Jak zapatrujecie się na ustawę o zakazie handlu? Piszcie na metrowarszawa@agora.pl.

Ulubione dania mieszkanek Warszawy? Byliśmy zaskoczeni. Oto, gdzie i jak stołuje się stolica

Ulubione dania mieszkanek Warszawy? Byliśmy zaskoczeni. Oto, gdzie i jak stołuje się stolica

Więcej o:
Komentarze (112)
Zakaz handlu w niedzielę. Kolejna galeria handlowa w Warszawie go obejdzie
Zaloguj się
 • comberjagniecy

  Oceniono 75 razy 67

  To nie jest żadne "obchodzenie" zakazu. Będą otwarte zgodnie z prawem.
  Swoją drogą, dlaczego w niedzielę nie będzie wolno sprzedawać jedzenia w Carrefourze, ale będzie wolno w McDonaldzie? To też handel.
  Oraz dlaczego fryzjerzy i panie z Fikołka nie mają prawa spędzić niedzieli z rodziną?
  Pisowcy, do dzieła, należy zamknąć na niedzielę cały kraj, wprowadzić obowiązek siedzenia z rodziną, a tych, co nie mają rodziny, wygonić do Izraela

 • jestem_synem_roma

  Oceniono 57 razy 39

  I bardzo dobrze! Z miłą chęcią się wybiorę do takiej galerii handlowej... wcześniej zwyczaju nie miałem, ale skoro PiS chce mi tego zakazać i przymusić do chodzenia do Kościoła to wspomogę każdą formę oporu swoimi pieniędzmi :)

 • szabepio

  Oceniono 47 razy 37

  Ja w niedzielę bede pracowal w swoim sklepie 24h i sprzedam morze wodki wyborcom pisu. Niech zachlają sie na śmierć. Ha ha

 • Hans Tezajuz

  Oceniono 42 razy 32

  Jeśli ma być zakaz handlu (obrót pieniędzmi) to proponuje dostosowac sie do przepisów i nie płacić tacowego firmie KK spółka zoo.

 • Tomek Tomek

  Oceniono 36 razy 30

  Wszystko zamknąć w niedziele. Bo PiS Tak chce. Nie ważne co chce społeczeństwo ważne co chce PiS. Argumenty typu.... a w Niemczech albo innych krajach jest zakaz. A co mnie to obchodzi ja żyje w Polsce i mam w du.... co jest gdzie indziej.

 • arius9

  Oceniono 29 razy 27

  Nie "OBEJDZIE" ale bedzie prowadzila tylko dzialalnosc zgodna z przepisami. Wracac do szkoly na lekcje polskiego.

 • japka_putina

  Oceniono 28 razy 24

  Lud popiera zakaz, dlatego właśnie szykują się masowe obchody zakazu handlu.

 • yosemitesam

  Oceniono 24 razy 18

  Znając PiSowców, już o północy otoczą galerię barierkami i kordonem milicjantów.

 • yasioo82

  Oceniono 20 razy 18

  dac kazdemu pracownikowi 1 akcje spolki w ktorej pracuje i juz bedzie wspolwlascicielem ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX