Na termometrze -15, a na Ochocie już wiosna? Szczegół na tym zdjęciu zaskoczył warszawiaków

Zima nadal nie odpuszcza. Prognozy pogody zapowiadają, że nadchodzące dni nadal będą mroźne. Okazuje się, że nie tylko warszawiacy nie mogą doczekać się cieplejszych temperatur.

Pani Marika podzieliła się z członkami grupy Ochocianie na Facebooku zdjęciem ze swojego balkonu przy ulicy Wiślickiej na warszawskiej Ochocie

Wiosna tuż-tuż?

Na fotografii umieszczonej przez panią Marikę widać ptaka siedzącego na balkonowej donicy. Pomimo że na wiosnę trzeba jeszcze poczekać, zwierzę już teraz złożyło jaja. "Wiślicka czuje wiosnę" - napisała zszokowana kobieta. 

Wiosna na Ochocie?Wiosna na Ochocie? Fot. Screen Facebook

Mieszkanka Ochoty mówi, że to nie pierwszy raz kiedy ptak wybrał jej balkon na wychowanie swoich piskląt. "W zeszłym roku w czerwcu też były jajeczka, później pisklęta i trzy maluchy wyrosły na duże osobniki" - pisze pani Marika. 

Dodaje jednak, że w tym roku wszystko dzieje się bardzo wcześnie. "Boję się że może nie być happy endu."

"Szkoda jej"

Osoby, które skomentowały wpis pani Mariki też przeczuwają, że historia potomków ptaka z balkonu na Wiślickiej może skończyć się tragicznie. 

"Dziś w nocy ma być -15. Zamarzną" - pisze Adrian. 

"Ojej, szkoda w taki mróz" - dodaje Ada. 

Pogoda w Warszawie

Według meteorologów minusowe temperatury będą utrzymywać się jeszcze do piątku następnego tygodnia. Możemy spodziewać się od -5 do -9 stopni Celsjusza. Temperatura odczuwalna będzie jednak jeszcze niższa z powodu silnego wiatru. Może spaść do aż -15 stopni. Pomimo to powinno być słonecznie i bez opadów. 

Pogoda poprawi się dopiero w przyszły weekend. Termometry będą pokazywać wyższe, plusowe temperatury. 

Zauważyłeś coś niezwykłego w swojej dzielnicy? Powiedz nam o tym. Napisz na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Dziki, gronostaje, lisy i łosie po wypadkach znalazły opiekę w tym niezwykłym ośrodku

Więcej o: