Nienawidzisz swojej pracy? Muzeum Polskiej Wódki ma dla ciebie etat marzeń

Muzeum Polskiej Wódki w Warszawie już niedługo zostanie otwarte. Zanim do tego dojdzie trzeba zatrudnić pracowników. Muzeum poświęcone wódce szuka znawców wódki, którzy chcą dla nich pracować.

Muzeum Polskiej Wódki na ul. Ząbkowskiej w Warszawie zostanie otwarte późną wiosną tego roku. Teraz, kilka miesięcy przed startem rozpoczęto rekrutację na przewodników i kierownika placówki.

Praca w Muzeum Polskiej Wódki

Potrafisz wymienić pięć rodzajów zbóż używanych do produkcji Polskiej Wódki? Wiesz, co oznacza "wypić dla kurażu"? Znaczenie słów "rektyfikacja" i "destylacja" masz w małym palcu?

Wydawało ci się, że nigdy nie wykorzystasz tej wiedzy? Teraz możesz znaleźć pracę marzeń i zostać przewodnikiem w Muzeum Polskiej Wódki. Muzeum poszukuje pracowników - prawdziwych znawców historii polskiej wódki, którzy potrafią o niej opowiadać z pasją.

To jednak nie wszystko. Trwa również rekrutacja na kierownika Muzeum Polskiej Wódki. Od kandydatów wymaga się co najmniej trzyletniego doświadczenia w zarządzaniu samodzielną jednostką, najchętniej z obszaru kultury/rozrywki oraz znajomości języka angielskiego na poziomie komunikatywnym min. B2.

Praca marzeń Polaków

Aleksandra Majchrzak, zajmująca się promocją Muzeum Wódki Polskiej, mówi nam, że ogłoszenie o pracy w Muzeum Polskiej Wódki pojawiło się w internecie zaledwie kilka dni temu - przed weekendem. Zainteresowanie jest jednak spore. Krzysztof Drągowski, dyrektor Muzeum Polskiej Wódki, poinformował nas, że do tej pory wpłynęło ponad 100 aplikacji. 

Jakiego wynagrodzenia mogą spodziewać się przyszli pracownicy? 

- Niestety nie możemy zdradzić takich szczegółów - mówi Krzysztof Drągowski, Dyrektor Muzeum Polskiej Wódki w rozmowie z Metrowarszawa.pl.

Zaznacza jednak, że zarobki będą dostosowane do umiejętności i doświadczenia kandydata. Jeśli chodzi przewodników, dyrektor dodaje, że "nie bez znaczenia będzie również jego ciekawa osobowość oraz pasja, z jaką osoba ta będzie opowiadać o naszym narodowym trunku".

Muzeum Wódki Polskiej w Warszawie

Muzeum będzie mieściło się w zabytkowym budynku rektyfikacji na terenie dawnej warszawskiej wytwórni wódek "Koneser" na Pradze-Północ.

W obiekcie znajdzie się pięć galerii tematycznych łączących bogatą wiedzę historyczną z multimediami. To jednak nie wszystko. Ma być również sala kinowa, Bar Akademii Wódki, gdzie na zwiedzających czekać będą trzy porcje degustacyjne Polskiej Wódki. Za dodatkową opłatą możliwy będzie również udział w warsztatach poświęconych zasadom serwowania wódki i łączenia smaków.

Jaki jest cel muzeum? "(...) muzeum chce edukować i tłumaczyć różnice pomiędzy polskimi wódkami produkowanymi z tradycyjnych rodzajów polskich zbóż oraz ziemniaków, a także pokazywać, jak kulturalne picie i smakowanie tego trunku potrafi wydobyć jego głębię" - czytamy w informacji prasowej.

- Chcemy, aby nasi goście po wizycie w muzeum nie mieli żadnych wątpliwości,
że to właśnie Polska jest ojczyzną wódki - wyjaśnia Elżbieta Kwiecińska-Prysłopska, Dyrektor Generalna Stowarzyszenia Polska Wódka.

Chciałbyś pracować w Muzeum Polskiej Wódki? Dlaczego? Napisz do nas na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Mieszkańcy czekali na to miejsce od dawna. Muzeum, w którym każda rzecz ma swoją historię

Więcej o: