Boks w habicie. W tak oryginalny sposób zakonnice zbierają pieniądze na szczytny cel. "Będziemy walczyć!"

Kapucynki z okolic Mińska Mazowieckiego wpadły na nietypowy pomysł. Nakręciły film, na którym... ćwiczą boks. I to w habitach. Cel jest szczytny - jak same piszą, robią formę przed wielkim remontem domu dziecka.

Ćwiczenie ciosów, uniki, podciąganie się, pajacyki, podnoszenie hantli - to wszystko można zobaczyć na filmie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że wszystkie te czynności wykonują zakonnice. I to w pełnym "rynsztunku".

Idzie im całkiem nieźle. Ale nie o sam boks tu chodzi.

Siostry Kapucynki Najświętszego Serca Jezusa z Siennicy pod Mińskiem Mazowieckim od ponad dwudziestu lat prowadzą dom dziecka. "Bywało różnie, ale zawsze dawałyśmy radę. Niestety teraz budynek wymaga kompleksowej modernizacji i dostosowania do wymogów sanitarnych i przeciwpożarowych" - piszą.

"Chodzi o bezpieczeństwo dzieci, więc podejmujemy wyzwanie" - zaznaczają jednak. Na filmie siostry ćwiczą w rytm utworu "Eye of the Tiger" (znanego z kultowego "Rocky'ego"). "Będziemy walczyć!" - taki napis pojawia się pod koniec klipu.

Do tej pory wideo udostępniono prawie pół tysiąca razy, dzięki nietypowej formię akcję zauważyły także media.

Jak można pomóc? Nawet udostępniając post zakonnic. Albo przekazując cegiełkę na konto domu dziecka. Numer konta: 46 1240 2702 1111 0000 3041 6899 z dopiskiem "Na remont Domu Dziecka".

Co sądzisz o takiej nietypowej akcji? Twoim zdaniem to dobry pomysł? Pisz na metrowarszawa@agora.pl.

Więcej o: