Zakaz handlu w niedzielę. Co z zakupami w sklepach IKEA w weekend?

Zakaz handlu w niedzielę nie ominie sklepów IKEA. Choć mieszkańcy Warszawy także często odwiedzają je w niedziele, to już od marca będzie musiało się zmienić.

Od marca nie będziemy mogli zrobić zakupów w niektóre niedziele. Wszystko przez ustawę, którą w styczniu podpisał Andrzej Duda. Co ze sklepami IKEA, w których warszawiacy lubią robić zakupy w weekendy?

Te będą w niedziele bez handlu zamknięte. - Zgodność z obowiązującym prawem to dla IKEA priorytet - mówi Teresa Teleżyńska, koordynatorka ds. komunikacji korporacyjnej IKEA Retail. - Dostosujemy działanie naszych sklepów do wprowadzanych rozwiązań, wszystkie będą zamknięte w niedziele objęte zakazem handlu. Będzie za to czynny sklep internetowy - zaznacza.

Zakaz handlu w niedzielę i jego wpływ

Czy zakaz handlu w niedzielę zmieni coś w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa? - Jesteśmy przygotowani, rozważamy różne scenariusze - mówi Teleżyńska. - Będziemy się przyglądać zachowaniom klientów, żeby ewentualnie dostosować rozwiązania do ich potrzeb - dodaje.

- Otwieramy kolejne punkty odbioru zamówień, staramy się być coraz bliżej klientów, proponować formy sprzedaży, które są dla nich dogodne - mówi Teleżyńska. Jak dodaje, to strategia przedsiębiorstwa od lat, nie wprowadzona w związku z tegorocznymi zmianami w prawie.

IKEA w Warszawie i okolicach

W okolicach Warszawy są dwa sklepy IKEA - na ul. Malborskiej 51 na Targówku ( przy granicy z Markami) oraz w Jankach (pl. Szwedzki 1).

Są plany otwarcia trzeciego sklepu, bliżej centrum - w przebudowanej galerii Fort Wola. Prace na tym terenie jednak opóźniają się, według nieoficjalnych informacji Warszawa.naszemiasto.pl ruszą dopiero późną jesienią.

Zakaz handlu w niedzielę. Jak go obejdą warszawskie sklepy? Te centra handlowe będą otwarte

Kiedy nie zrobimy zakupów? W 2018 roku 23 niedziele będą wolne od handlu:

11 marca, 18 marca
1 kwietnia, 8 kwietnia, 15 kwietnia, 22 kwietnia
13 maja, 20 maja
10 czerwca, 17 czerwca
8 lipca, 15 lipca, 22 lipca
12 sierpnia, 19 sierpnia
9 września, 16 września, 23 września
14 października, 21 października
11 listopada, 18 listopada
9 grudnia

CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Co myślicie o zakazie handlu? Często robicie zakupy w niedziele? Piszcie na metrowarszawa@agora.pl.

Ulubione dania mieszkanek Warszawy? Byliśmy zaskoczeni. Oto, gdzie i jak stołuje się stolica

Ulubione dania mieszkanek Warszawy? Byliśmy zaskoczeni. Oto, gdzie i jak stołuje się stolica

Więcej o: