Klient oburzony obecnością w sklepie bluzki z godłem III Rzeszy. Miał usłyszeć: Są tacy, co to kupują

Pan Łukasz umieścił na Facebooku zdjęcie koszulki ze swastyką. Znalazł ją na jednym z wieszaków w sklepie z odzieżą używaną "Humana" przy al. Jana Pawła II w Warszawie. Sklep się tłumaczy.

Pan Łukasz napisał na Facebooku, że znalazł w jednym ze sklepów sieci "Humana" w Warszawie, koszulkę z godłem III Rzeszy (jeden z symboli państwowych III Rzeszy w latach 1935–1945).

Sprzedajcie takie bluzki w swoim sklepie na Jana Pawła II i nie macie z tym problemu? Obsługa twierdzi, że "są ludzie co to kupują" i sprzedaje dalej" - pisze na Facebooku pan Łukasz i powołuje się na przepis w prawie mówiący o zakazie propagowania faszyzmu lub innego totalitarnego ustroju.

To nie miało trafić na sklep

Sklep od razu zareagował i przeprasza za zaistniałą sytuację. Tłumaczy, że "ta bluzka nie miała trafić na sklep".

"Miała zostać odłożona i wyrzucona do kosza. Niestety, przez pomyłkę, tak się nie stało. Wyjaśniliśmy w międzyczasie sytuację w sklepie - i wiemy, iż ta bluzka natychmiast po jej okazaniu przy kasie, została wycofana" - przekonują przedstawiciele Humana Polska.

Sklep podkreśla również, że odżegnuje się od takich treści i ich nie akceptuje. "Nie mamy wpływu na to, jaki towar do nas trafia w ramach zakupionego towaru odzieży używanej. Jednakże nie zmienia to faktu oczywiście, że taka bluzka nie powinna ujrzeć "światła dziennego" - dodaje.

Co sądzicie o obecności i sprzedaży produktów z symbolem swastyki w sklepach? Napiszcie, co sądzicie: metrowarszawa@agora.pl

Szorty od Armaniego i płaszcz od Donny Karan. Warszawskie lumpeksy, w których znajdziesz perełki [PRZEGLĄD]

Więcej o: