Ksiądz z Bielan w tym roku też odprawi mszę z serduszkiem WOŚP. "Jurku, janosiku, rozbij bank"

Ks. Wojtek Drozdowicz z parafii na Bielanach 15 stycznia 2017 r. odprawiał msze z przyczepionym do ornatu sercem WOŚP. Nam napisał, że w tym roku zrobi dokładnie to samo.

W 2017 roku podczas Finału WOŚP ks. Wojtek Drozdowicz swoim gestem poruszył wszystkich. Zdjęcie księdza odprawiającego mszę z serduszkiem WOŚP trafiło do sieci. Jezuita Grzegorz Kramer przyznał się wtedy, że sam by tego nie zrobił - powodem miał być element komercyjny WOŚP - jego zdaniem odprawianie mszy z serduszkiem to forma reklamy, a kościół nie jest na nią odpowiednim miejscem.

Dlaczego przytwierdzanie serduszka przez księdza budzi jeszcze takie poruszenie? W środowisku katolickim i prawicowym panuje pogląd, że Jerzy Owsiak jest wrogi Kościołowi katolickiemu, a wspiera wyłącznie środowiska liberalne.

Czytaj więcej: Ten wpis ze zdjęciem warszawskiego księdza zrobił furorę. "Ratuje honor kleru. Brawo!"

Napisaliśmy do księdza, aby zapytać, co myśli o inicjatywie Jerzego Owsiaka i czy w tym roku również wesprze WOŚP w symboliczny sposób. Ks. Wojciech pisze:

Chodzę po kolędzie, z czasem mizernie. Serduszko na ornat przyklejam od wielu lat, tyle że w zeszłym roku zdjęcie trafiło do internetu. W Lasku Bielańskim u kamedułów nikt się temu nie dziwi. Zapraszam na mszę św. o godz. 11.00.
Wielką Orkiestrę i Jurka Owsiaka popieram całą duszą, ciałem, umysłem i sercem. Młodzież kwestującą poimy herbatką w Podziemiu Kamedulskim, co roku gramy po mszy św. z Orkiestrą, w tym roku będą jasełka, być może osobiście zagram na suzafonie kolędę.
Pracę Jurka widzę z bliska. Pomagam Ewie Błaszczyk nakręcać Budzik, klinikę dla dzieci w śpiączce. Prawie cały Budzik został wyposażony przez Orkiestrę. Łapę Jurkowi ściskam i pozdrawiam.
Jurku kochany, 14 stycznia, 26. finał!!! Wznoszę okrzyk nietuzinkowy: hetta, wiśta, wio!!! Jurku, janosiku, rozbij bank jak to czyniłeś przez ostatnie 25 lat. Czeka na to Budzik dla dorosłych oraz proboszcz lasu bielańskiego, czyli ja Wojciech Drozdowicz, ksiądz.

***

Co sądzisz o postawie ks. Wojciecha? Również wspierasz WOŚP? Napisz do nas: metrowarszawa@agora.pl

Gazeta.pl, jak co roku, gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Zbierzmy razem rekordową sumę! Żeby wesprzeć WOŚP, kliknijcie w ten link.

Więcej o:
Komentarze (51)
WOŚP. W zeszłym roku ten ksiądz wzruszył wszystkich. W tym nie będzie inaczej
Zaloguj się
 • ja20034

  Oceniono 70 razy 56

  BożeszTyMój, polski ksiądz popiera największa akcję charytatywna jaka kiedykolwiek odbyła się w Polsce. Nieprawdopodobne, no klękajcie narody. Wzruszenie odejmuje mi mowę!!!

 • ztomek

  Oceniono 56 razy 52

  Do zobaczenia o 11 w niedzielę!

 • kanonia1939

  Oceniono 46 razy 44

  Ze względu na taką prawdziwie chrześcijańską postawę (bardzo rzadką u współczesnych księży "na stanowiskach") pójdę do kościoła! Pójdę na tę mszę, a nie byłem od bardzo dawna! Oj, oj, coś się zadziało ze mną

 • Fortunat Zwolinski

  Oceniono 47 razy 43

  Taki KOSCIOL
  PAMIETAM
  i KOCHAM !
  Szczesc Boze
  i NA POHYBEL torunskim KRZYZAKOM ......

 • siwywaldi

  Oceniono 48 razy 42

  Super. Ale dlaczego "janosiku"?

  Natomiast ciekawi mnie CO powie jezuita Grzegorz Kramer na temat sprzedawanych corocznie w kościołach świec z logo "Caritas" i innych akcji firmowanych przez tę organizację? Bo skoro serduszko to element komercyjny WOŚP i odprawianie mszy z serduszkiem to forma reklamy, a kościół nie jest na nią odpowiednim miejscem, to JAK mają się do tego stwierdzenia emblematy "Caritas"? :-))

 • yosemitesam

  Oceniono 44 razy 40

  Są księża Międlary i Rydzyki, ale są także tacy ks. Drozdowicze.
  Ci drudzy, niestety, 'na wymarciu'.

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 40 razy 38

  Dziwny to kraj,gdzie noszenie serduszka uważa się za bardzo odważny czyn.
  Jak opornik w PRL

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX