Nawet 27 tys. zł za mkw. Mieszkania na tych ulicach to rekordziści w skali całej Polski

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że mieszkania w Warszawie są drogie. Lokale na tych ulicach to jednak rekordziści w skali całej Polski. Eksperci tłumaczą, dlaczego ceny są tam tak wysokie.

Eksperci urban.one i bankier.pl jak co roku przygotowali raport 20 najdroższych ulic pod względem cen mieszkań w Warszawie. Gdzie jest najdrożej?

Najdroższa trójka

Z statystyk wynika, że najdroższą ulicą w 2017 roku była ulica Twarda na warszawskim Śródmieściu. Za 1 mkw trzeba zapłacić tam średnio 26 814 zł/mkw. 

Drugie i trzecie miejsce w rankingu najdroższych ulic zajęły ul. Parkowa i ul. Leszczyńska. Obie również znajdują się w Śródmieściu. Za 1 mkw na "drugorzędnej" ulicy trzeba zapłacić średnio 25 631 zł/mkw, a na "trzeciorzędnej" - 18 045 zł/mkw.

Z rankingu wynika, że większość najdroższych ulic znajduje się w Śródmieściu (m.in. ul. Flory, Wybrzeże Kościuszkowskie, Kruczkowskiego, Wiejska, Krakowskie Przedmieście). Dwa ostatnie miejsca listy zajęły ulice spoza tej dzielnicy - ul. Grzybowska (Wola) oraz ul. Biały Kamień (Mokotów).

Oto lista 13 najdroższych ulic pod względem cen mieszkań w Warszawie oraz średnie ceny transakcyjne:

 1. Śródmieście, ul. Twarda - 26 813,74 zł
 2. Śródmieście, ul. Parkowa - 25 630,65 zł
 3. Śródmieście, ul. Leszczyńska - 18 045,00 zł
 4. Śródmieście, ul. Flory - 17 606,00 zł
 5. Śródmieście, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie - 17 465,23 zł
 6. Śródmieście, ul. Grzybowska - 16 278,91 zł
 7. Śródmieście. ul. Kruczkowskiego - 15 948,77 zł
 8. Śródmieście, ul. Wiejska - 15 336,91 zł
 9. Śródmieście, ul. Krakowskie Przedmieście - 15 042,80 zł
 10. Śródmieście/Wola, ul. Złota - 14 862,00 zł
 11. Śródmieście, ul. Topiel - 14 789,90 zł
 12. Wola, ul. Grzybowska - 14 477,27 zł
 13. Mokotów, ul. Biały Kamień - 14 387,52 zł

Dlaczego jest tak drogo?

Eksperci tłumaczą, że tak wysokie ceny na tych ulicach wynikają z obecności luksusowych inwestycji.

Każda z nich ma co najmniej jedną taką nieruchomość. Wywindowane średnie ceny lokali wynikają z bardzo wysokich cen mieszkań w takich inwestycjach jak Cosmopolitan czy Parkowa 19. 

Najdroższe mieszkania w Polsce

Firma Cenatorium, zajmująca się wyceną mieszkań, przygotowała także raport rekordowych cen nieruchomości w całej Polsce w 2017 roku. Gdzie mieszkania są najdroższe?

Oczywiście w Warszawie. To właśnie w stolicy sprzedano dwa najdroższe mieszkania w Polsce. Zapłacono za nie po ok. 5,7 mln złotych. Oba znajdują we wcześniej wspominanym wieżowcu Cosmopolitan na ul. Twardej. 

Zeszłoroczna lista rekordowo drogich nieruchomości została zdominowana przez stołeczne mieszkania. Eksperci przewidują jednak, że z roku na rok ta dominacja będzie słabnąć. Mówią, że Polacy z całego kraju są żądni luksusowych mieszkań z innowacyjnymi rozwiązaniami, a deweloperzy dbają o to, aby im to zapewnić. "Inne miasta będą goniły Warszawę" - czytamy.

Trójmiasto goni stolicę

Widać to już teraz - na listę załapało się także Trójmiasto. Na drugim miejscu listy rekordzistów znalazł się Gdańsk, który od kilku lat depcze Warszawie po piętach. W pierwszej połowie roku sprzedano tam drugie najdroższe mieszkanie w Polsce. 265-metrowy apartament znajduje się w Jelitkowie - w kameralnym kompleksie przy plaży. Zapłacone za nie 5,6 mln zł. 

Dużo niżej w rankingu znalazło się inne mieszkanie z Trójmiasta. W Gdyni najdroższy adres to ul. Króla Jana III spółki Invest Komfort, apartamenty kosztują tam średnio 3-4 mln zł.

"Nieudolna próba wybielenia urzędników Lecha Kaczyńskiego". H. Gronkiewicz-Waltz po decyzji komisji reprywatyzacyjnej

Więcej o:
Komentarze (15)
Ceny mieszkań w Polsce i Warszawie 2017. Najdroższe mieszkanie w 2017
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 16 razy 16

  Mieszkanie z obrazem należy chyba do księdza. Albo nawet biskupa. Albo jakiegoś redemptorysty ...

 • ga.spar

  Oceniono 20 razy 8

  najdroższa chałupa stoi na Żoliborzu, gdzie mieszka pewien skurduplały prezio. Twarda to przy niej pikuś :)

 • bartekgryko

  Oceniono 10 razy 6

  "Nawet 27 tys. zł za mkw. Mieszkania na tych ulicach to rekordziści w skali całej Polski " pewnie autorowi chodziło o mieszkanie PRZY tych ulicach, a nie na nich... cenisz dobre dziennikarstwo ?

 • dgajewski

  Oceniono 6 razy 4

  Ja wam odpowiem bez czytania artykułu dlaczego tyle kosztują - bo ktoś jest gotowy tyle zapłacić.
  Dobranoc.

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 14 razy 4

  Bez sensu mieszkania w smrodliwym hałaśliwym śródmieściu gdzie nie ma nawet gdzie zaparkować i jak dojechać gdzie wszystko drogie a urządzać wszystko chcą słoje społecznocniki z sojowym latte teraz to jedynym sensownym rozwiązaniem są obrzeża albo wyprowadzka poza gdzie mieszka b.dużo normalnych Warszawiaków!

 • dymasdymas

  Oceniono 6 razy 4

  co za idiotyzm jak zbudują jeden luksus na krótkiej ulicy to znaczy ze będzie ona najdrozsza w miescie absurd tym bardziej ze warzona cena wystawionymi do sprzedaży a nie wszystkimi np. grzybowska gdzie bloki po 8 tys metr chodza

 • KAMF 80

  Oceniono 9 razy 3

  Dla porównania z własnego doświadczenia. W 2017 roku nabyłem mieszkanie z rynku wtórnego. Cel mieszkania głównie na weekend może trochę dłużej, żeby tam posiedzieć. Wybór nie był łatwy, bo kapitał też nie był za duży. Po róznych wycieczkach cel padł na Gdynie, a dokładnie Witomino, mieszkanie jest na 12 piętrze w budynku Witawa, 72 m2 + 19 m2 taras, a cena za metr 5.400 + 15 tys. Z ciekawostek, to z okien mam widok na całą Zatokę Gdańska, Trójmiasto i Półwysep Helski (lepiej widac jak jest pochmurno nad wodą) A jak przyjezdzają znajomi z Wawy, to siedzą godzinami na tarasie z gębą otwartą, ale oni są z "Wilanowa".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX