Zaprotestują przeciw marszom ONR. "Przyzwolenie na ich przemarsze to hańba dla Warszawy"

Dziś o 18 na pl. Krasińskich ruch Obywatele RP zaprotestuje przeciw marszom ONR i Młodzieży Wszechpolskiej w Warszawie. "Przyzwolenie na przemarsz nacjonalistów to hańba dla Warszawy" - napisali organizatorzy.

1 sierpnia o godz. 18 ruch Obywatele RP organizuje marsz "Warszaw zhańbiona" w proteście przeciw przejściu przez miasto nacjonalistów.

"Faszyści z ONR i Młodzieży Wszechpolskiej znów przejdą ulicami stolicy, wymachując racami i flagami z falangą, manifestując nienawiść do wszystkiego, co dla nich obce i niezrozumiałe" - piszą organizatorzy na Facebooku.

Zdaniem Obywateli RP zgoda na przemarsz to "hańba dla Warszawy - miasta, które tak dobrze wie, czym jest nacjonalizm". Jak czytamy, jest hańbą, że "ulicami miasta, które spłynęło krwią 200 tys. osób zabitych przez niemieckich nacjonalistów, mogą bezkarnie chodzić nacjonaliści".

Bez trąbek i wuwuzeli

Jak dodają organizatorzy, rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - "pokazu niszczycielskiej siły, w tym wypadku niemieckiego, nacjonalizmu" - nie jest dobrym dniem dla przemarszu nacjonalistów. "O ile jakikolwiek dzień jest na to dobry" - dodają.

Obywatele RP zaznaczają jednocześnie, że ich manifestacja nie ma nic wspólnego z obchodami rocznicy Powstania Warszawskiego.

Początek marszu dziś o godz. 18 na pl. Krasińskich przy skrzyżowaniu ul. Długiej i Miodowej. Organizatorzy proszą o nieprzynoszenie trąbek, wuwuzeli i innych urządzeń hałasujących.

Marsz "Powstańcza Krew" ruszy o godzinie 17:00 pod banderą Obozu Narodowo-Radykalnego. Przejdzie od ronda im. Romana Dmowskiego, przez Aleje Jerozolimskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i ul. Miodową aż do placu Krasińskich. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Kolejny minister PiS rośnie w siłę. Mariusz Błaszczak będzie bardziej kontrolował służby mundurowe

Więcej o: