Już dzisiaj 27. Bieg Powstania Warszawskiego. Podczas wydarzenia premiera niezwykłego filmu

W tym roku w Biegu Powstania Warszawskiego pobiegnie 11 tys. osób. Uczestnicy będą też mogli wziąć udział w zdobywaniu PAST-y. Podczas wydarzenia premiera niezwykłego filmu Gazeta.pl

W tym roku, biegacze wystartują na dwóch dystansach - 5 km. oraz 10 km. Zawodnicy zaczną bieg na ulicy Bonifraterskiej i pobiegną ulicami walk powstańczych obok Starego Miasta, Wybrzeżem Kościuszkowskim i Wisłostradą. Meta znajduje się przy ul. Konwiktorskiej.

Podczas wydarzenia odbędzie się również wielka premiera filmu stworzonego specjalnie na 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Jeśli nie uda Wam się dziś go zobaczyć, będziecie mieli okazję to zrobić już 1 sierpnia na stronie głównej Gazeta.pl.

"Zabiegaj o pamięć"

Uroczysty nastrój na trasie biegu będą tworzyć grupy rekonstrukcyjne oraz ustawione wzdłuż niej płonące znicze. Uczestnicy przemierzą stolicę w biało-czerwonych opaskach powstańczych, a z głośników usłyszymy odgłosy bombardowania. W sobotę rano ruszy także po raz czwarty Bieg Zdobycia PAST-y, który ma upamiętniać walki powstańcze o zdobycie budynku PAST-y, trwające od 2 - 20 sierpnia 1944. Tradycyjnie już zmagania zawodników, będą śledzić kombatanci którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim w 1944 roku

Biegnę dla Julii

Biorąc udział w biegu będzie można dołączyć do akcji charytatywnej na rzecz 17-letniej Julii, która urodziła się ze złożoną wadą serca. Dziewczynka przeszła już trzy bardzo skomplikowane operacje, jednak nadal potrzebna jest całkowita korekta wady umożliwiająca Julii normalne funkcjonowanie. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Cor Infantis.

Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Julii” i przekroczą z nią linię mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację dziewczyny. Kartki będzie można odbierać w dniu biegu w godz. 16.30-20.00 w namiocie PKO Banku Polskiego na terenie Ośrodka Polonia przy ul. Konwiktorskiej 6. Do akcji mogą się włączyć osoby startujące na obydwu dystansach.

"Kamienica" - spot Muzeum Powstania Warszawskiego

Więcej o: