Ewakuacja całego budynku na Żoliborzu Artystycznym. Podejrzenie bomby

Mieszkanka Żoliborza Artystycznego poinformowała nas o ewakuacji całego budynku na osiedlu. - Policja otrzymała zgłoszenie, na miejscu są pirotechnicy - informuje rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji.

Karolina poinformowała nas o rzekomej bombie, która miała zostać podłożona pod samochodem na jednym z bardziej ekskluzywnych osiedli na warszawskim Żoliborzu.

Podejrzenie bomby

- Cały blok został ewakuowany, jest policja, ale jest spokojnie. Policjanci uprzedzili, żeby założyć ciepłe ubranie - informuje Karolina.

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem Komendy Stołecznej Policji. Sylwester Marczak potwierdza, że było zgłoszenie o bombie. - Na miejscu są pirotechnicy. Istnieje podejrzenie obecności niebezpiecznego przedmiotu. Takie zgłoszenia zawsze traktujemy poważnie i szybko reagujemy, ponieważ to zagrożenie życia i zdrowia - informuje Marczak.

Jak dodaje, policję zawiadomili pracownicy ochrony jednego z pobliskich obiektów. - Zauważyli, że ktoś podejrzany kręci się wokół jednego z samochodów. Obawiali się, że mógł podłożyć bombę - dodaje.

Nawet kilka godzin

Jak mówi, do momentu, w którym pirotechnicy nie zweryfikują, czy na miejscu znajduje się niebezpieczny przedmiot, będzie trwała akcja. - Może potrwać kilkanaście minut, ale również i kilka godzin - dodaje Marczak.

Przed północą moeszkańcy wrócili do budynku. - Pirotechnicy nie potwierdzili, że to był ładunek - informuje Marczak.

Więcej o: