Ewakuacja całego budynku na Żoliborzu Artystycznym. Podejrzenie bomby

Mieszkanka Żoliborza Artystycznego poinformowała nas o ewakuacji całego budynku na osiedlu. - Policja otrzymała zgłoszenie, na miejscu są pirotechnicy - informuje rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji.

Karolina poinformowała nas o rzekomej bombie, która miała zostać podłożona pod samochodem na jednym z bardziej ekskluzywnych osiedli na warszawskim Żoliborzu.

Podejrzenie bomby

- Cały blok został ewakuowany, jest policja, ale jest spokojnie. Policjanci uprzedzili, żeby założyć ciepłe ubranie - informuje Karolina.

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem Komendy Stołecznej Policji. Sylwester Marczak potwierdza, że było zgłoszenie o bombie. - Na miejscu są pirotechnicy. Istnieje podejrzenie obecności niebezpiecznego przedmiotu. Takie zgłoszenia zawsze traktujemy poważnie i szybko reagujemy, ponieważ to zagrożenie życia i zdrowia - informuje Marczak.

Jak dodaje, policję zawiadomili pracownicy ochrony jednego z pobliskich obiektów. - Zauważyli, że ktoś podejrzany kręci się wokół jednego z samochodów. Obawiali się, że mógł podłożyć bombę - dodaje.

Nawet kilka godzin

Jak mówi, do momentu, w którym pirotechnicy nie zweryfikują, czy na miejscu znajduje się niebezpieczny przedmiot, będzie trwała akcja. - Może potrwać kilkanaście minut, ale również i kilka godzin - dodaje Marczak.

Przed północą moeszkańcy wrócili do budynku. - Pirotechnicy nie potwierdzili, że to był ładunek - informuje Marczak.

Więcej o:
Komentarze (12)
Ewakuacja całego budynku na Żoliborzu Artystycznym. Podejrzenie bomby
Zaloguj się
 • dy24

  Oceniono 26 razy 8

  W ostatnich tygodniach w katolickiej Polsce średnio raz w tygodniu ewakuuje się ludzi po zgłoszeniu o bombie. To częściej niż w Niemczech czy Francji w których roji się od muzułmanów. Czyżby katolicy fanatycy pirotechnicy...

 • sacc77

  Oceniono 6 razy 4

  Nie zdziwiłbym się, gdyby to była ustawka służb mająca na celu stworzenie możliwości do wejścia do lokalu / lokali celem tajnego przeszukania, założenia podsłuchu i podglądu względnie podrzucenia materiałów kompromitujących typu narkotyki czy pornografia dziecięca.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 6 razy 4

  ktoś podejrzany kręci się wokół jednego z samochodów-przed 20 laty było by jasne że ktoś che ukraść radio, teraz jak ktoś się kręci, to musi już podkładać bombę, bo tak jest w... Paryżu, Londynie, Mediolanie, Madrycie...to i na Żoliborzu musi tak być...

 • kixx

  Oceniono 5 razy 3

  ktos sie krecil wokol samochodu i stad podejrzenie bomby...
  az nie wiem co napisac-a kiedy ktos sie kreci wokol karauzeli to mozna tez sobie pozwolic na jakiies podejrzenia?

 • dublet

  Oceniono 1 raz -1

  Te islamisty, uchoćcy i muzułmany szalejo na całego! Ale dzienki Żondowi i Partii czuję siem bespieczny!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX