Spektakularna akcja służb w Konstancinie-Jeziornie. Śmigłowce, zastępy straży pożarnej

Setki strażaków i policjantów w akcji, śmigłowce, trwa ewakuacja budynku Polskich Sieci Energetycznych. "Zamach terrorystyczny" - alarmują mieszkańcy. Na szczęście to tylko ćwiczenia.

Zaniepokojeni mieszkańcy od rana piszą o "zamachu terrorystycznym", do którego miało dojść w Konstancinie-Jeziornie.

Nad budynkiem krążą śmigłowce, wciąż nadjeżdżają straże i policja. Na teren kompleksu budynków Polskich Sieci Energetycznych wjeżdżają i wyjeżdżają karetki oraz wozy staży pożarnej.

Spektakularna akcja

Okazało się, że trwają tam ćwiczenia służb. Akcja funkcjonariuszy robi piorunujące wrażenie - czytamy na portalu piasecznonews.pl.

"Mobilizacja sił na niespotykaną skalę. Widzieliśmy dużo szkoleń, ale nigdy zakrojonych na tak szeroką skalę! Wszyscy wezwani w trybie alarmowym, służby nie zostały uprzedzone o szkoleniu" - piszą reporterzy, którzy są na miejscu.

30 zastępów, 100 strażaków

Jak podaje tvnwarszawa.pl, w ćwiczeniach udział bierze 30 zastępów i 100 strażaków. Poranne wezwanie do akcji zostało potraktowane bardzo poważnie.

Na teren kompleksu wjeżdżają i wyjeżdżają karetki oraz wozy staży pożarnej.

Jak dodaje Jarosław Sawicki, akcja ma na celu koordynację wszystkich służ, od policji i straży pożarnej, po żandarmerię wojskową i CBŚ.

Pigułka gwałtu zagraża nam wszystkim. Te wynalazki pomagają się przed nią uchronić

Więcej o: