Półmaraton warszawski 2017. Uwaga na utrudnienia w ruchu [MAPA]

W niedzielę w Warszawie odbędzie się 12 edycja biegu - PZU Półmaraton Warszawski. W związku z tym mogą pojawić się spore utrudnienia w ruchu, które potrwają aż do niedzieli.

Tym razem uczestnicy przebiegną trasą: Al. Ujazdowskie, most Świętokrzyski, Stefana Starzyńskiego oraz most Gdański.

W związku z półmaratonem warszawskim kierowcy mogą spodziewać się dużych utrudnień. Centrum imprezy (start i meta) znajdą się na placu Teatralnym, w związku z tym plac będzie wyłączony z ruchu od godziny 00:01 w piątek 24 marca do godziny 23:59 w niedzielę 26 marca.

Półmaraton warszawski 2017Półmaraton warszawski 2017 materiały prasowe

Zamknięte ulice

Od godz. 12 w dniu 25 marca do godz. 18 w niedzielę zamknięte będą ulice Senatorska (na odcinku od ul. Moliera do Wierzbowej) i Wierzbowa.

Ulice Nowy Świat, Krakowskie Przemieście, Plac Trzech Krzyży (jezdnia wschodnia) - będą zamknięte czasowo - od godziny 9:30 do godz. 11:00 w niedzielę 26 marca. W miarę możliwości poszczególne ulice będą otwierane wcześniej (po zniknięciu kolumny zamykającej bieg).

Przy Al. Ujazdowskich (od placu Trzech Krzyży do ul. Bagatela) ruch samochodowy będzie utrzymany w kierunku południowym (Wilanowa – jezdnia zachodnia). Ulica Belwederska będzie zamknięta w godzinach 9:45- 11:30, z kolei ulica Gagarina będzie przejezdna w obu kierunkach.

W godzinach 9:50 - 12 będzie zamknięta ulica Myśliwiecka (od ul. Szwoleżerów do ul. Łazienkowskiej), natomiast ulica Ludna między 10 a 12:15.

Most Świętokrzyski i Wybrzeże Kościuszkowskie

Na Powiślu ulica Solec (między ul. Ludną a ul. Dobrą) będzie zamknięta między 10 a 12:20, z kolei ul. Tamka (od ul. Solec do Mostu Świętokrzyskiego) między 10 a 12:20. Most Świętokrzyski (jezdnia południowa – w stronę Pragi) - od 10 do 12:30.

W przypadku Wybrzeża Kościuszkowskiego zamknięty będzie przejazd poprzeczny na wysokości Mostu Świętokrzyskiego (możliwy skręt w Zajęczą). Policja zaleca korzystanie z tunelu.

Most Świętokrzyski (jezdnia południowa – w stronę Pragi) będzie zamknięty między 10 a 12:30.

Wybrzeże Helskie i Ratuszowa

Ulice Sokola i Jagiellońska (od Okrzei do Zamoyskiego), a także Okrzei będą zamknięte w godzinach 10:00-12:45. Wybrzeże Szczecińskie - od 10 do 12:50 (uwaga – po zniknięciu kolumny biegu Wybrzeże będzie sukcesywnie otwierane z możliwością wyjazdu w stronę Mostu Gdańskiego z poszczególnych ulic tzn. Ratuszowa i Kłopotowskiego).

Wybrzeże Helskie, Wybrzeże Szczecińskie (od ul. Siwca do Wybrzeża Helskiego) będzie zamknięte w godzinach 10-13:30. Natomiast ulica Ratuszowa – (od Wybrzeża do Jagiellońskiej) - od 10 do 13:30.

Ul. Słomińskiego, Most Gdański, ul. Starzyńskiego – zamknięta jezdnia w kierunku Pragi w godz. 10:20-13:40. Ruch od strony Pragi będzie utrzymany bez zakłóceń przez cały czas.

Jak się poruszać

Jak zaznacza policja, kolumna zawodników pobiegnie estakadą nad rondem Starzyńskiego, w związku z czym ruch na skrzyżowaniu ul. Jagiellońska – Starzyńskiego będzie się odbywał bez zakłóceń (z wyjątkiem braku możliwości skrętu z ronda w kierunku Bródna).

Policja sugeruje, aby w tym czasie dojazd do rejonu zamkniętego ulicami Jagiellońska, Starzyńskiego, Ratuszowa odbywać z wykorzystaniem Mostu Grota-Roweckiego, a następnie ronda Starzyńskiego. Wyjazd z tego rejonu powinien odbywać się bezproblemowo przez rondo Starzyńskiego, przy czym osobom kierującym się w stronę Pragi Południe, Gocławia i Wawra rekomendujemy przejazd na drugą stronę Wisły i wykorzystanie ciągu Wisłostrady, a następnie powrót na prawy brzeg Mostem Poniatowskiego albo Trasą Łazienkowską.

Ponadto, w niedzielę przy ulicach Niżyńskiego, Myśliwieckiej oraz Dobrej będzie obowiązywał zakaz parkowania.

Więcej o: