Z przodu Pałac Kultury, z boku warszawska Syrenka. Tak wygląda Rajtuza Stołeczna

Coś w sam raz dla lokalnych patriotów. Łódzka firma produkująca rajstopy wyprodukowała rajtuzy z symbolami Warszawy. Ozdobione są m.in. Warszawską Syrenką oraz Pałacem Kultury i Nauki.

Pierwowzorem Rajtuzy Stołecznej jest "Łódzka Rajtuza", która powstała po to, aby oddać hołd łódzkim włókniarkom. Na rajstopach umieszczono fabryczne kominy Księżego Młyna, brama zakładowa Izraela Poznańskiego i pomnik Tadeusza Kościuszki z placu Wolności. Od razu okazały się hitem. 

Propozycja dla warszawianek 

Z kolei warszawskie rajstopy są czarne i przy ich tworzeniu wykorzystano symbole kojarzące się z Warszawą. Jest więc: Pałac Kultury i Nauki, Syrenka przypominająca pomnik, znajdujący się nad Wisłą, tuż obok Mostu Świętokrzyskiego), a po wewnętrznej stronie ud - biurowce.

Rajtuzy przystroją twoje nogi miejscówkami, z których znana jest Warszawa: PeKiN, Syrenka i Biurowce. To nie ganc pomada, to prawdziwy cymesik, dla każdej aligantki - czytamy .

Rajstopy są dostępne na stronie www.gabriella.pl, w rozmiarach S, M i L. Ich cena to 25 zł. 

"Dla słoików"

Trzeba przyznać, że pomysł na tego typu inicjatywę wywołał wśród internautów gorącą dyskusję. Zastanawiają się, czy to hit czy raczej estetyce rajstop bliżej do kiczu.

Raczej dla słoików - skomentowano na popularnym portalu.
A mnie to się nawet podoba - napisał ktoś inny.

Pończochy z historią 

Marka Gabriella to łódzka firma pończosznicza, która powstała w 1996 roku, gdy przestały działać wielkie zakłady państwowe. Wtedy to wielu zwolnionych pracowników trafiło do Gabrielli, wówczas skromnego zakładu składającego się z czterech maszyn dziewiarskich. Dzisiaj rajstopy można kupić w 35 krajach na całym świecie.

Więcej o: