Sobota 6 rano. Ludzie chcą się wyspać, a tu - nadjeżdża śmieciarka. 'Dziecko zaczęło płakać, pies dostał szału' [WIDEO]

Mieszkanka Dolnego Mokotowa nagrała filmik, na którym widać, a przede wszystkim słychać, jak śmieciarka podjeżdża pod blok i wywozi śmieci - o 6 nad ranem w sobotę. 'Dziecko zaczęło płakać, pies dostał szału. Ludzie chcą się w weekend wyspać' - mówi. Firma wywożąca śmieci wyjaśnia.

- Mieszkam przy Sieleckiej w Warszawie, w weekendy notorycznie zdarza się, że nad ranem przyjeżdża śmieciarka - pisze do nas mieszkanka Dolnego Mokotowa. - Rozumiem, że kiedyś przyjechać musi, ale poranne hałasy są koszmarne. Na filmie słychać, jaki to jest hałas - dodaje.

Dziecko zaczęło płakać, pies dostał szału

Jak mówi, sama często pracuje w weekend i wstaje wcześnie rano. - Ale większość ludzi chce się w weekend wyspać - niech będzie wersja luksusowa - a niechby i do 8 rano! Ale nie - 6 pobudka - opowiada.

Jak dodaje, teraz jest zima i okna są zamknięte. Najgorzej jest latem, kiedy w domach gorąco i większość ludzi śpi przy otwartym oknie.

- Mimo to i tak półtoraroczny syn sąsiadów się rozbudził i zaczął płakać, a pies innych sąsiadów dostał szału i zaczął szczekać. Cała akcja trwała ok. 10 minut, śmieciarka piszczała już przy wjeździe. Panowie opróżnili z 15 śmietników - kończy opowieść.

Skomplikowana logistyka

O komentarz do sobotnich wycieczek śmieciarki poprosiliśmy firmę, która wywozi śmieci w tej części miasta.

Jak informuje Leszek Zagórski z biura prasowego firmy Lekarto, odbiory odpadów odbywają się według ustalonych harmonogramów z uwzględnieniem ciszy nocnej - mają miejsce w godzinach od 6:00 do 22:00 od poniedziałku do soboty, co jest zgodne z regulaminem utrzymania czystości i porządku w m.st Warszawie oraz zawartymi umowami z Samorządem.

W toku ustalania harmonogramów w jak najszerszym zakresie uwzględniamy głosy poszczególnych mieszkańców. Jednak z uwagi na często rozbieżne wymagania konkretnych osób lub z uwagi na skomplikowaną logistykę i potrzebę terminowych odbiorów, uwzględnienie wszystkich preferencji nie jest możliwe, gdyż doprowadziłoby to do utrudnień dla innych mieszkańców lub wpłynęłoby na terminowy odbiór z pozostałych posesji - dodaje.

Więcej o: