Francuski astronauta wykonał niesamowite zdjęcie Warszawy z pokładu stacji kosmicznej [ZDJĘCIA]

Thomas Pasquet od kilku tygodni przebywa na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdzie realizuje europejską misję Proxima. To właśnie stamtąd wykonał zdjęcie Warszawy, które wzbudziło ogromny zachwyt wśród internautów.

NASA opublikowała zdjęcie Warszawy z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Ich autorem jest francuski astronauta Thomas Pasquet, który w listopadzie wyruszył w ekspedycję. Zdjęcie opublikował na koncie Flickr 25 stycznia.

Internauci zachwyceni

Na Międzynarodową Stację Kosmiczną dotarł w zaledwie dwa dni. Jego przybycie zapoczątkowało ważną misję europejską Proxima. Pasquet spędzi na stacji pół roku. Ale już zdążył wykonać fantastyczne zdjęcia stolicy Polski, którym zachwycają się internauci z całego świata. 

W postach pod zdjęciem pojawił się nawet komentarz mieszkańca Kobyłki - miasta pod Warszawą:

"Pozdrowienia z Kobyłki. Było wspaniale zobaczyć nasze małe miasteczko z kosmosu" - pisze Marek

Kobyłka to miasto na wschód od Warszawy, tuż obok Marek.

Największe ulice, pałac kultury

Na zdjęciu widać wyraźnie zarys największych ulic, ciemną podłużną plamę w postaci Wisły oraz te najjaśniejsze fragmenty miasta - centrum z Pałacem Kultury i Nauki, Lotnisko im. Fryderyka Chopina (na południowym zachodzie).

Na północy widzimy Most Grota Roweckiego i trasa mostu Północnego i Bielany. A po prawej stronie Wisły zaznaczyliśmy Warszawskie ZOO oraz skrzyżowanie Marsa z trasą numer 2.

Więcej o: