Warszawa według PiS, czyli: 13 ulic Jana Pawła II... To dopiero początek [MAPY ULIC]

Co spowoduje wejście w życie ustawy o rozszerzeniu granic stolicy? Między innymi - zwiększenie liczby ulic o tej samej nazwie. Sprawdziliśmy, ile w nowej Warszawie znajdzie się ulic: gen. Tadeusza Kościuszki, marsz. Józefa Piłsudskiego czy Henryka Sienkiewicza.

Jeden z naszych dziennikarzy mieszkający na ulicy Wspólnej doskonale wie, co to znaczy czekać na taksówkę, która zamiast do centrum Warszawy, pojechała do Wesołej...

13 ulic Jana Pawła II + dwa ronda

Rozszerzenie granic stolicy będzie się wiązało m.in. z tym, że zdubluje się wiele nazw ulic (choć zdubluje to mało powiedziane). Wybraliśmy te ulice, które pojawiają się najczęściej w Polsce - a ich patronami są m.in. gen. Tadeusz Kościuszkomarsz. Józef PiłsudskiHenryk Sienkiewicz

Co ciekawe, na mapie Warszawy już mamy trzy ulice Jana Pawła II, znajdują się one na Żoliborzu, w Śródmieściu i w Wesołej. Po przyłączeniu nowych gmin będzie ich w sumie aż 15 (w tym dwa ronda)! Okazuje się jednak, że najczęściej powtarzającą się ulicą będzie... no właśnie która? 

Sprawdźcie na naszych grafikach!

Jak ma zamiar rozwiązać ten problem PiS? Na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Ustawa warszawska

PiS złożył projekt ustawy, wedle której Warszawa powiększy się aż trzykrotnie. Ustawa ma dotyczyć 32 gmin (Wieliszew, Jabłonna, Legionowo, Nieporęt, Łomianki, Izabelin, Stare Babice, Ożarów Mazowiecki, Błonie, Brwinów, Piastów, Pruszków, Michałowice, Milanówek. Grodzisk Mazowiecki, Nadarzyn, Lesznowola, Piaseczno, Konstancin-Jeziorna, Góra Kalwaria, Karczew, Otwock, Józefów, Wiązowna, Halinów, Sulejówek, Zielonka, Ząbki, Marki, Kobyłka, Zielonka, Wołomin). A właściwie 33 - bo PiS zapomniał o Podkowie Leśnej, którą również planuje do stolicy przyłączyć.

PRZECZYTAJ TAKŻE: "Nie chcę patrzeć, jak ktoś niszczy moją małą Ojczyznę". Mieszkańcy gmin ostro o pomyśle PiS, aby powiększyć Warszawę

Więcej o:
Komentarze (130)
Warszawa według PiS, czyli: 13 ulic Jana Pawła II... To dopiero początek [MAPY ULIC]
Zaloguj się
 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 107 razy 97

  Trzeba zmienić nazwy wszystkich ulic na Lecha Kaczyńskiego i po kłopocie.

 • justas32

  Oceniono 102 razy 84

  Brawo Podkowa Leśna - cała Polska jest z Was dumna. Za Waszym przewodem - wygonimy w wyborach PISowską hołotę ...

 • 174pit

  Oceniono 58 razy 58

  15 ulic Jana Pawła i ani jednej Kaczyńskiego? Oburzające!

  Ale to dopiero początek. Naszym celem Warszawa mod morza do morza

 • buehacz

  Oceniono 54 razy 50

  Każda ulica powinna nazywać się Jana Pawła Kaczyńskiego, wtedy nie będzie problemów, że ktoś się zgubił w metropolii. To byłaby dobra zmiana, zgodna z logiką reformatorów z PIS.

 • gj61

  Oceniono 57 razy 47

  Podpowiadam nowe nazwy, tak by się nie dublowały:
  Kartofla
  Pisiora
  Antoniego
  Misia Salcesona
  Matki Jarosława

 • priekrasna.brunhilda

  Oceniono 43 razy 43

  Ulice "Dworcowa", "Kolejowa" to są ulice upamiętniające Moskali (M.S. Dworcow, I.W. Kolejow) i należy je jak najszybciej zlikwidować na mocy przepisów dekomunizacyjnych. Ulica Zamkowa jest w trakcie badania, bo do końca nie wiadomo, czy nie chodzi czasem o pewnego radzieckiego włamywacza (Jurij Sergiejewicz Zamkow), który nie był bolszewikiem, ale zwykłym złodziejem, i wypadałoby go uhonorować tak jak innych naszych polskich złodziei (nazwisk nie trzeba wymieniać, wystarczy otworzyć gazetę lub stronę jakiegoś portalu informacyjnego - te nazwiska już tam są).

 • tom_aszek

  Oceniono 42 razy 40

  "Po przyłączeniu nowych gmin będzie ich {ulic JPII} w sumie aż 15 (w tym dwa ronda)!"

  Jak to - to nie w każdej gminie jest ul. JPII?
  TO TAK WOLNO?!

 • irishrem

  Oceniono 37 razy 35

  Pisiorstwo to nowa jednostka chorobowa. Z tą chorobą należy walczyć wszelkimi metodami. Ktoś zaprzeczy? Boś pisior !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX