Car sharing Warszawa. Już każdy warszawiak może skorzystać z samochodowego Veturilo!

Od kilku dni z usługi car sharing mogą już korzystać wszyscy. 29 listopada Warszawa dołączyła do grona miast z car sharingiem dostępnym dla każdego. - Jest moc, już odnotowaliśmy bardzo dużo wypożyczeń - mówią zadowoleni przedstawiciele firmy. Ile zapłacisz za minutę? Sprawdź.

Z roku na rok w Warszawie przybywa samochodów, a wraz z nimi korków, spalin, problemów z parkowaniem. Miasto postanowiło znaleźć antidotum na tę bolączkę: car sharing.

Car sharing do tej pory dostępny był dla klientów biznesowych. Od kilku dni każdy może korzystać z usługi. 

Aby to zrobić, wystarczy jedynie dostęp do internetu i smartfon z aplikacją 4Mobility. Podobnie jak w przypadku rowerowego Veturilo, najpierw należy zarejestrować się w systemie, by już po kilku minutach móc korzystać z wybranego auta. Przy rejestracji musimy także zostawić numery naszej karty płatniczej lub kredytowej. 

Usługa 4Mobility pozwala na szybkie wypożyczenie samochodu bez zbędnych formalności nawet na 15 minut. Samochód  otwiera się za pomocą smartfona, z którego dokonywało się rejestracji, a silnik uruchamia się przyciskiem.

Usługa auta na minuty 4Mobility nie obciąża kosztami związanymi z utrzymaniem pojazdu. Wszystko jest wliczone w cenę końcową. Ponadto wypożyczony samochód nie musi być zwracany bezpośrednio do bazy. W Śródmieściu możemy zakończyć przejazd tam gdzie chcemy i zaparkować w dowolnym miejscu. Nie musimy też martwić kosztami postoju w miejskiej Strefie Płatnego Parkowania. Ponosi je 4Mobility.

Baz z samochodami car sharing w Warszawie jest 20. Są skupione w pobliżu najważniejszych centrów biznesowych, stacji metra i głównych węzłów przesiadkowych stolicy. W ciągu kilku tygodni zostaną uruchomione nowe bazy. 

Car sharing WarszawaCar sharing Warszawa Car sharing Warszawa - bazy

Opłaty są wyliczone tak, by wypożyczanie auta było konkurencyjne wobec okazjonalnego korzystania z własnego. - Za minutę płacimy od 41 groszy, ale co ważne im dłużej korzystamy z tym mniejsza jest stawka minutowa - informuje Karina Kwaśnik, przedstawiciel firmy. Czyli: im dłużej jeździmy, tym niższa jest stawka za minutę. Jednocześnie za 12 godzin korzystania nie zapłacimy więcej niż 115 zł w przypadku klasy C standard (za czas). Do tego doliczana jest opłata za dystans. Za 24 godziny nie zapłacimy więcej niż 159 zł w przypadku tej samej klasy (za czas) plus opłata za dystans. Do końca roku trwa również promocja - druga godzina, druga doba za 1 gr.

Jak dodaje Kwaśnik, car sharing robi w Warszawie furorę. - Jest moc. Już odnotowaliśmy bardzo dużo wypożyczeń - mówi.

Firma, jak informują przedstawiciele, będzie sukcesywnie rozbudowywała flotę pojazdów, która obecnie składa się z nowych modeli MINI i BMW, o kolejne samochody. 4Mobility rozważa również uruchomienie w przyszłości usługi car sharingu w innych dużych miastach w Polsce.

Czy rozważasz korzystanie z usługi car sharing?
Więcej o: