Miasto chwali się, że m.in. w ciągu 10 lat wybudowanych zostało w Warszawie blisko 100 km nowych dróg, a ponad 600 km ulic zostało wyremontowanych. Podkreśla, że co roku ponad milion złotych wydaje na likwidację barier architektonicznych.
Jak informuje, zmieniła się również na lepsze przestrzeń miejska. - Kompleksowemu remontowi, przebudowie, rewitalizacji lub zmianie estetyki uległo wiele placów, ulic i parków. Odmienione Krakowskie Przedmieście, plac Grzybowski czy Powstańców Warszawy, ulica Chłodna, Ogród Krasińskich - wymienia ratusz i wylicza, że na stołeczne ulice i tory wyjechało 311 nowych tramwajów (w tym 281 niskopodłogowych), 1067 niskopodłogowych autobusów, 35 pociągów metra Inspiro i 28 nowoczesnych pociągów SKM.
Miasto wspomina również o II linii metra, co jak twierdzi zrewolucjonizowało warszawski transport, a także o infrastrukturze rowerowej. - Wybudowaliśmy i zmodernizowaliśmy 290 km infrastruktury rowerowej, a w 2012 r. uruchomiliśmy system wypożyczalni rowerów miejskich Veturilo - czytamy.
Ratusz podkreśla, jak ważne dla stolicy było wybudowanie oczyszczalni ścieków "Czajka". - Warszawa oczyszcza 100% odbieranych ścieków komunalnych. Dekadę temu aż 60% nieczystości wpadało bezpośrednio do Wisły. Teraz woda dostarczana warszawskimi wodociągami nadaje się do picia prosto z kranu - czytamy.
Chwali się również stworzeniem 19. dzielnicy Warszawy - Wisły. Podkreśla, że miasto zrobiło wszystko, by przybliżyć rzekę mieszkańcom. Łącznie na nadwiślańskie inwestycje, w tym inwestycje przeciwpowodziowe, wydanych zostało ponad 200 mln zł.
Wśród ważnych inwestycji znalazły się również żłobki, szkoły, przedszkola i obiekty sportowe. - Zbudowaliśmy 26 żłobków, 14 szkół i 26 przedszkoli, a około 500 placówek zmodernizowaliśmy lub wyremontowaliśmy. Stworzyliśmy nowe miejsca edukacyjne. To na przykład Centrum Nauki Kopernik. Na inwestycje w zakresie sportu i rekreacji wydaliśmy ponad 850 mln zł. Powstało 141 siłowni plenerowych - czytamy w informacji.
Miasto podkreśla również, że działania Hanny Gronkiewicz-Walrz sprawiły, ze warszawiacy mogą czuć się w swoim mieście bezpiecznie. Informuje również, jak ważne okazało się dla miasta wprowadzenie budżetu partycypacyjnego w 2014 roku.
Na stronie samizobaczcie.pl można prześledzić wszystkie inwestycje miasta dla Warszawy. Podzielone są one na kategorie - przestrzeń miejsca, dzielnica Wisła, kultura, transport czy bezpieczeństwo.