Warszawa biega nocą w poniedziałki. Każdy może dołączyć

BiegamBoLubię Nocą to pomysł dla tych, którzy po całym dniu ciężkiej pracy poszukują sportowych endorfin. Biegi odbywają się co poniedziałek.

Ciężko pracujesz i nie masz czasu na sport w ciągu dnia? Nic straconego, zawsze pozostaje noc. Nocną aktywność biegową wszystkim znużonym dzienną pracą proponują organizatorzy akcji BiegamBoLubię NOCĄ.

Pomysł zrodził się w ramach współpracy Fundacji Wychowanie przez Sport z radiową Trójką. Spotkania odbywają się w plenerze a uczestnicy biegają po ulicach i bulwarach.

O kilka słów na temat akcji poprosiliśmy Aleksandrę Sulej-Dąbrowską, trenerkę:

Chcemy pokazać warszawiakom, że bieganie po mieście jest fajne. Poza tym są osoby, zwłaszcza kobiety, które boją się biegać same po zmroku, a wspólne bieganie daje poczucie bezpieczeństwa. Ponadto obecna aura nie zachęca do aktywności sportowych w plenerze, a w grupie zawsze łatwiej zmobilizować się do wyjścia. Zresztą dla wielu osób nasze spotkania to takie biegowe wyjście na piwo: traktują je jak spotkanie towarzyskie, wymieniają się informacjami na temat biegania, nawiązują nowe kontakty. Zima nam nie straszna, planujemy trenować wspólnie aż do wiosny.

Na spotkania mogą przyjść wszyscy chętni, treningi są bezpłatne, prowadzą je profesjonalny trenerzy.

Zbiórka: w poniedziałki o 20.00.

Warszawskie miejsca spotkań:


1. Siedziba radiowej Trójki - ul. Myśliwiecka 3/5/7.

2. Pomnik Kopernika - ul. Krakowskie Przedmieście.

Czy Warszawa to miasto przyjazne biegaczom?
Więcej o: