Sauna publiczna, spływy kajakowe, rejsy. Już w sobotę otwarcie sezonu zimowego nad Wisłą!

19 listopada otwarcie zimowego sezonu nad Wisłą. Razem z nadwiślańską klubokawiarnią Rejs, która jako jedyna zostaje na czas zimy w swojej lokalizacji, miasto przygotowało wiele atrakcji. Wśród nich spływy kajakowe, sauna publiczna, koncert duetu Rysy i zespołu Mama Selita.

Otwarciem sezonu zimowego miasto chce zachęcić mieszkańców do aktywnego i ciekawego spędzania czasu nad rzeką również jesienią i zimą. - Warto odczarować więc mit mówiący, że Wisła jest atrakcyjna jedynie w sezonie wakacyjnym. Królowa polskich rzek i jej okolice mają bardzo dużo do zaoferowania przez cały rok - czytamy w zapowiedzi sezonu zimowego, który wystartuje już 19 listopada.

Będzie się działo zarówno na wodzie, jak i na lądzie. Na Wiśle odbędzie się osiem półgodzinnych rejsów katamaranem, a także szereg spływów kajakowych. Śmiałkowie będą mogli zażyć lodowatej kąpieli – pod okiem ratowników WOPR grupa „morsów” wejdzie na kilka minut do Wisły

Do dyspozycji warszawiaków oddana zostanie również darmowa wypożyczalnia nartorolek. Warszawski przewodnik Piotr Wierzbicki poprowadzi godzinny wykład o związkach Warszawy z Wisłą. Ponadto przygotowany zostanie quiz wiedzy o stolicy i rzece.

Przygotowany został również spacer ornitologiczny, który w sobotę rano rozpocznie się na praskim brzegu Wisły, a zakończy wspólnym robieniem karmników dla ptaków klubokawiarni Rejs.

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Panie ze Sztuki Niesamowitej przygotowały interakcyjne gry i zabawy ruchowe dla dzieci, dostępny będzie także kącik gier planszowych.

Na Bulwarze Flotylli Wiślanej w pobliżu Płyty Desantu czekać będzie również wspólne ognisko. Tam oprócz pieczonej kiełbaski skosztować będzie można rozgrzewającej grochówki.

Zwieńczeniem całego dnia będą koncerty w ogrzewanym namiocie. - Nie zabraknie również wakacyjnego symbolu Dzielnicy Wisła – leżaków. Najwytrwalsi mogą liczyć na ciepłe napoje, koce i rękawiczki - informuje miasto.

Harmonogram wydarzeń:

09:00-12:00 spacer ornitologiczny organizowany przez Fundację KiM, który rozpocznie się w okolicach Portu Praskiego i skończy w klubokawiarni Rejs. Uczestnicy wycieczki będą mieli okazję zbudować karmniki dla ptaków z niepotrzebnych butelek pet.

12:00-15:30 - spływy kajakowe Kajak w stolicy – 7 małych, półgodzinnych spływów, które wystartują z okolic Rejsu, a skończą się po drugiej stronie Wisły w okolicach Mostu Poniatowskiego. Uczestnicy płynąć będą pod okiem wykwalifikowanego przewodnika, który w trakcie będzie opowiadał o historii Wisły. Planowany także spływ prowadzony w języku angielskim.

12:00-16:00 - rejsy Katamaranem "Po Wiśle” pozwoli w atrakcyjny i komfortowy sposób zwiedzić Warszawę z perspektywy rzeki. Bezpłatne Rejsy wzbogacone będą o przewodnika który opowie o królowej polskich rzek.

12:00-18:00 - atrakcje z Towarzystwem Wioślarskim Syrenka . Wiele atrakcji na wodzie i nie tylko, m. in. pływanie z 8-osobową załogą. Prezentacja łodzi typu skiff na terenie Rejsu. 

12:00-18:00 - sauna publiczna – możliwość skorzystania z pierwszej w Polsce sauny w kontenerze morskim.

12:00-18:00 - nartorolki - możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu.

12:00-18:00 - animacje grupy Sztuka Niepowtarzalna - animatorki zadbają o dobrą zabawę dla dzieci. Integracyjne gry i zabawy ruchowe, wspólne rysowanie i malowanie.

12:00-18:00 - wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Straż Pożarna – zabezpieczenie imprezy w trakcie całego jej trwania, a także pokazy i edukacja w kwestii bezpieczeństwa nad rzeką. 

12:00-18:00 - gorące posiłki dla całej rodziny – sycąca, ciepła grochówka, kiełbaski na ognisko oraz dodatkowo menu klubu Rejs.

12:00-18:00 - degustacja produktów regionalnych z Opactwa Benedyktyńskiego w Tyńcu.

12:00-18:00 - kącik gier - gry wideo i gry planszowe (w tym edukacyjne o Warszawie) do dyspozycji gości.

12:00-18:00 - porady dietetyczki Pauliny Nagel będzie udzielała konsultacji w sprawie zdrowego odżywiania.

13:00-15:00 - krakowski Klub Morsów "Kaloryfer” Rozpoczęcie przepływania 13:00 przy
asekuracji WOPR, po przepłynięciu każdy uczestnik dostaje medal. Przepłynięcie jednej grupy trwa 7-10 minut + powrót. Będzie to pierwsza część akcji Morsowa Korona Wisły.

14:00-15:00 - Warszawa na wyrywki - Piotr Wierzbicki, przewodnik po Warszawie udzieli ciekawego wykładu na temat związków Wisły z Warszawą.

15:00-16:00 - quiz wiedzy o Warszawie - Jeden duży quiz trwający około godzinę. Chętni uczestnicy mogą zapisać się na miejscu, przed samym startem.

15:00-18:00 - ognisko. Możliwość ogrzania się i wspólne pieczenie kiełbasek, ziemniaków, itd.

17:00-18:00 - kameralny koncert jazzowy

17:30 - koncert zespołu Rysy

19:00 - koncert zespołu Mama Selita

Dodatkowo - wystawa fotograficzna na nowym odcinku bulwaru Jana Karskiego – specjalna ekspozycja 50 plansz ze zdjęciami promującymi Wisłę w widocznym miejscu.

 

 

Więcej o: