Kurier DPD zaparkował na pomniku. DPD: "Kurier naruszył dobre obyczaje, zostanie upomniany"

Zdjęcie przedstawiające samochód kuriera DPD, który zaparkował na fragmencie pomnika Memoriał Wolnego Słowa, wywołało gorącą dyskusję. Firma się tłumaczy: - Nasz podwykonawca zaparkował nie tylko w miejscu niedozwolonym, ale także naruszył dobre obyczaje. Zostanie on upomniany i pouczony.

Pomnik usytuowany jest na Skwerze Wolnego Słowa na ul. Mysiej w Warszawie, między Nowym Światem a ul. Bracką i między budynkiem BGK a południową pierzeją ulicy Mysiej, gdzie przy ul. Mysiej 5 znajdowała się w latach 1946–1990 centrala Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk, czyli centrala cenzury. Odsłonięcia pomnika dokonano 5 czerwca 2014 roku.

Kurier zaparkował na pomnikuKurier zaparkował na pomniku Wikimedia Commons

Pomnik ma formę długiej (90 m) czarnej cenzorskiej kreski fizycznie przekreślającej skwer, co ma oznaczać, że tam sterowano cenzurą. Czarny pas (wykonany z czarnego betonu na stalowej konstrukcji) „odkleja” się od posadzki placu, co ma oznaczać, że uwalnia słowo, odsłania skrywane, wymazywane treści.

Na tym czarnym pasie zaparkował kurier DPD. Mężczyzna, który wykonał zdjęcie samochodu kuriera, wstawił je na grupę na Facebooku Święte Krowy Warszawskie, gdzie mieszkańcy Warszawy umieszczają różne niezgodne z przepisami zachowania kierowców na drodze (przede wszystkim dotyczące parkowania). 

Wygodnie kurierowi z DPD ułatwiając sobie pracę zaparkować na fragmencie pomnika Memoriał Wolnego Słowa. Pół godziny temu. SM się zastanawiała czy warto przyjechać bo może odjechać...

Członkowie grupy są oburzeni zachowaniem kuriera, inni żartowali ironicznie:

"Dzień dobry, chciałbym zgłosić parkowanie na pomniku"

"Parkowanie na pomnikach to jest jednak dziadostwo wysokiej próby. i bardzo malownicze, nie to, co zwykłe blokowanie chodnika czy koperty"

Skontaktowaliśmy się z firmą DPD, aby poprosić o komentarz w tej sprawie. Przesłaliśmy również zdjęcie. Jak poinformowała nas Małgorzata Maj, rzecznik prasowy DPD, "kurierzy współpracujący z DPD Polska, tak jak wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, zobowiązani są do przestrzegania kodeksu drogowego i lokalnych przepisów". - Ze zdjęcia wynika, że nasz podwykonawca zaparkował nie tylko w miejscu niedozwolonym, ale także naruszył dobre obyczaje - mówi.

Jak oświadczyła, zdjęcie już zostało przekazane osobie nadzorującej pracę kuriera. - Zgodnie z procedurą zostanie on upomniany i pouczony. Na bieżąco reagujemy na podobne sygnały - jest to zawsze dobra okazja do przypomnienia obowiązujących zasad. - mówi.

Czy byłeś świadkiem, jak kurier lub inny dostawca parkował w niedozwolonym miejscu?
Więcej o: