Buty pozostaw na stopach, muzyki słuchaj przez słuchawki, w telefonie wyłącz dźwięk. Pasażerowie uczą się kultury
3 tysiące podróżnych wzięło udział w sondzie, 10 – w panelu fokusowym, a 100 zabrało głos w dyskusji internetowej. W ten sposób powstał kodeks kulturalnego podróżowania.
Zasady? Pomagajmy sobie nawzajem w podnoszeniu bagażu, nie przeszkadzajmy innym konsumując intensywnie pachnące potrawy, muzyki słuchajmy w słuchawkach a obuwie pozostawmy na stopach, natomiast o wizycie u lekarza bądź pogodzie porozmawiajmy przez telefon po opuszczeniu wagonu.
Jakie są inne wytyczne taktownego zachowania w podróży? Przekonają się o tym podróżni PKP Intercity - kodeks będzie wyświetlany w pociągach. Jak również na profilu społecznościowym przewoźnika. O kulturalnym podróżowaniu opowie 5-odcinkowy cykl materiałów video Adama Jarczyńskiego, eksperta do spraw zasad savoir-vivre’u.
Cezary Nowak, rzecznik prasowy PKP Intercity, stwierdza:
3 tysiące osób wzięło udział w głosowaniu, dzięki temu kodeks jest dziełem zaangażowanych podróżnych. Temat savoir-vivre’u jest na tyle uniwersalny, że będziemy do niego wracać regularnie, mając świadomość oddziaływania określonych zasad w całej przestrzeni życia publicznego.
-
Koronawirus atakuje oświatę. Nie żyje nauczycielka z Bemowa i wicedyrektorka z Woli
-
"Policyjna obława" pod PiwPaw. "70 chłopa okrada nam chłodnie i zapasy"
-
W Szpitalu Południowym brakuje setki lekarzy. Trzaskowski: Rząd ich "podkupował"
-
Dwukrotny wzrost liczby wyjazdów karetek do pacjentów z koronawirusem. Ponad sto interwencji dziennie
-
"Na Mazowszu nie ma miejsc w szpitalach, nigdzie" - alarmują ratownicy. Wojewoda: "Miejsca są"
- Śmiertelne potrącenie na Grójeckiej. Policja poszukuje świadków i prosi o przesyłanie nagrań
- Dyspozytor nie miał gdzie skierować karetki z zakażonym pacjentem. "To nie żart. Wszędzie kicha"
- Warszawa. Wirus ptasiej grypy wykryty na terenie zoo. Zostały wdrożone specjalne procedury
- Warszawa. Tajemnicze białe kapsułki porozrzucane na trawnikach. Jest śledztwo. "Kto za tym stoi?"
- Warszawa. 15-latka kilka razy dźgnęła matkę nożem. Teraz jest w schronisku dla nieletnich