Plac Zabaw dla dorosłych będzie gotowy w grudniu!

Pierwszy w Warszawie plac zabaw dla dorosłych powstanie w dzielnicy Ursus. Miał być gotowy już we wrześniu, lecz przetarg na wykonawcę został unieważniony. Nowy wykonawca zrealizuje inwestycję do końca roku.

Plac zabaw w Ursusie to wygrany projekt z budżetu partycypacyjnego. Autorka projektu składała go dwukrotnie. Za pierwszym razem projekt został odrzucony, gdyż posiadał błędy w kosztorysie. Za drugim razem się udało.

Autorka podczas prezentacji projektu zwracała uwagę, że w Polsce nie ma placów zabaw innych niż dla dzieci, chociaż wiele źródeł naukowych mówi, że zarówno dorośli, jak i dzieci, potrzebują swobodnej i twórczej zabawy. 

Plac miał powstać już we wrześniu. Niestety na początku września miasto unieważniło przetarg z wykonawcami. "Złożone oferty przekroczyły środki finansowe przeznaczone na powyższy cel" - informowało miasto.

Na szczęście, nowa umowa z wykonawcą na budowę placu zabaw wraz z Fitness Parkiem została już podpisana. Nowe, jedyne w swoim rodzaju miejsca rozrywki w Polsce mają zostać wybudowane do 5 grudnia. Oba staną przy ul. Rakuszanki.

- Jeszcze w tym roku w Ursusie powstanie nowatorska strefa rekreacyjna dla dorosłych z placem zabaw w rozmiarze XXL oraz Fitness Parkiem. To nowość w Warszawie, mam nadzieję, że spotka się z entuzjazmem mieszkańców – powiedziała Urszula Kierzkowska, burmistrz dzielnicy Ursus.

Plac zabaw i Fitness Park zajmą łącznie 400 mkw. Koszt inwestycji to prawie 280 tysięcy zł. Plac zabaw będzie wyposażony w huśtawkę wieloosobową, krzesło z kółkami gimnastycznymi,zjazdem strażackim, siedzisko - palenisko z dwoma huśtawkami wahadłowymi, komodę z szufladami oraz zjeżdżalnią.

Ponadto na placu powstanie zjazd linowy, tzw. tyrolka, trampolina oraz piaskownica modułowa i urządzenia do siłowni plenerowej. 

Czy będziesz odwiedzał plac zabaw dla dorosłych?
Więcej o: