Biegacz kontra warszawskie metro. Był szybszy od pociągu? [WIDEO]

Polski zawodnik miał przed sobą 450 metrów, 168 stopni i dwie bramki biletowe. Czy był szybszy niż metro? Wyścig z metrem to część międzynarodowej akcji. Cel jest prosty: trzeba wysiąść na jednej stacji metra, po czym wsiąść na kolejnej, do tego samego pociągu. Jak najszybciej!
 

Warszawscy biegacze z duetu Running Brothers postanowili rzucić wyzwanie najszybszemu transportowi w Warszawie. Wybrali stacje Centrum i Świętokrzyska. Między jedną stacją a drugą pociąg przejeżdża w minutę i pięćdziesiąt trzy sekundy. Czy polscy biegacze okazali się szybsi? Musieli przebiec dystans 450 metrów, pokonać 168 stopni i dwie bramki biletowe. 

Skąd taki pomysł? Wyścig z metrem to część międzynarodowej akcji "Race The Tube", która bije rekordy popularności w sieci. 

Pierwszy film z cyklu "Race The Tube" powstał w Londynie. Angielski biegacz miał do pokonania 380 metrów, 75 stopni i dodatkowo dwie bramki biletowe między stacjami Mansion House i Cannon Street. Miał na to niewiele czasu, bo jedynie minutę i dwadzieścia sekund. 

 
Więcej o: