Kiedy w końcu przyjedzie ten autobus? Sprawdzisz to w nowej aplikacji!

W końcu powstała aplikacja, dzięki której można dowiedzieć się, jakie jest opóźnienie naszego autobusu i gdzie znajduje się pojazd, na który czekamy na przystanku. Jak to działa? Sprawdź.

- TramBus to aplikacja przygotowana specjalnie dla pasażerów komunikacji miejskiej przez firmę GenesisMobo, przy współpracy Miejskich Zakładów Autobusowych. Aplikacja wykorzystuje geolokalizację GPS i pozwala użytkownikom na dokładne sprawdzenie, za ile minut na wybranym przystanku pojawi się autobus lub tramwaj – informuje urząd miasta.

Aplikacja TramBusAplikacja TramBus Aplikacja TramBus/ Urząd m.st. Warszawy

Jak informuje, aplikacja oferuje wiele możliwości. - Nawigacja jest bardzo prosta a użytkownik sam określa sposób wyszukiwania – może wybierać określone numery linii lub przystanki komunikacji miejskiej. Bezpośrednio na mapie lub liście - czytamy.

Kliknij swój przystanek

Jeśli pasażer wybierze kolejno opcje: „przystanki” - „najbliższe” - „mapa”, wówczas aplikacja automatycznie ustali jego położenie i wyświetli na mapie wszystkie znajdujące się w pobliżu przystanki.

Po kliknięciu w wybrany przystanek użytkownikowi wyświetli się jego nazwa, kierunek jazdy i lista linii oraz informacja o orientacyjnym czasie przyjazdu pojazdów. A po kolejnym kliknięciu i wybraniu z listy interesującego połączenia uzyska również informacje o aktualnym położeniu danego autobusu lub tramwaju na jego trasie.

Użytkownik może też skorzystać z opcji „lista” – wtedy na ekranie urządzenia wyświetlą się nazwy wszystkich najbliższych przystanków (z kierunkiem dojścia i odległością do nich), kierunki w których jadą pojazdy oraz numery linii autobusowych i tramwajowych.

Opcja "wybierz"

Osoby oczekujące na przystanku mogą również szybko sprawdzić połączenia wybranych linii autobusowych lub tramwajowych wybierając „linie” - „wybierz” lub prześledzić przyjazdy i odjazdy w danych zespołach przystankowych poprzez wybór „przystanki” – „wybierz”.

Aplikacja TramBus jest dostępna na urządzeniach z systemami iOS i Android, w sklepach AppStore i Play a także pod adresem www.mza.waw.pl.

Tylko na podstawie rozkładu

Aplikacja nadal znajduje się fazie wstępnej – rzeczywisty czas przyjazdu pokazywany jest w przypadku autobusów wyposażonych w GPS – większości pojazdów MZA i Tramwajów Warszawskich. W przypadku pozostałych, przede wszystkim obsługiwanych przez firmy prywatne (ajentów) aplikacja pokazuje czas przyjazdu na podstawie rozkładu jazdy.

Więcej o: