Warszawa przed Pragą i Lizboną! Polska stolica wysoko w kolejnym rankingu

W środę 7 września unijny urząd statystyczny Eurostat opublikował ranking zadowolenia mieszkańców europejskich stolic. Według rankingu najbardziej zadowoleni z życia w swoim mieście są mieszkańcy Wilna. Warszawa znalazła się na ósmym miejscu. Wyprzedziła tym samym Pragę, Budapeszt czy Lizbonę. Najmniej zadowolenia budzi życie w Atenach.

W Warszawie zadowolonych jest 93 proc. mieszkańców - o 3 pkt proc. więcej niż w takim samym badaniu z 2012 roku.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Generalnie większość mieszkańców stolic jest zadowolonych z życia w swoim mieście. W 18 stolicach zadowolonych jest co najmniej dziewięciu na dziesięciu mieszkańców (wszystkie dane z 2015 roku). Najwyższy poziom satysfakcji jest w Wilnie (98 proc.), a zaraz potem w Sztokholmie i Kopenhadze (97 proc.) oraz Wiedniu i Luksemburgu (96 proc.).

W Warszawie zadowolonych jest 93 proc. mieszkańców - o trzy punkty procentowe więcej niż w takim samym badaniu z 2012 roku.Najmniej zadowolonych mieszkańców jest w aglomeracji ateńskiej (71 proc.), choć w stolicy Grecji odnotowano największy wzrost satysfakcji przez ostatnie trzy lata, bo aż o 15 pkt. proc. Kolejne od końca są Rzym (zadowolonych jest 80 proc. mieszkańców), Bukareszt i Paryż (83 proc.).

ec.europa.eu

1. Wilno

2. Kopenhaga

3. Sztokholm

4. Luksemburg

5. Wiedeń

6. Amsterdam

7. Zagrzeb

8. Warszawa ex aequo z Dublinem

9. Lublana

10. Praga ex aequo z Berlinem, Valettą i Helsinkami

11. Budapeszt ex aequo z Bratysławą i Londynem

12. Lizbona ex aequo z Rygą

13. Nikozja

14. Madryt i Bruksela

15. Sofia

16. Bukareszt i Paryż

17. Rzym

18. Ateny

Więcej o: