Jesień z Kulturą Dostępną w kinach. Wystarczy 10 złotych, żeby zobaczyć najciekawsze polskie filmy ostatnich lat

Tej jesieni w 37 kinach sieci Helios w całej Polsce oraz w Kinie Iluzjon w Warszawie startuje V edycja projektu Kultura Dostępna w kinach. W ramach prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury programu w każdy czwartek o godzinie 18 można obejrzeć cenione przez krytyków i nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmy polskiej produkcji.

Od września do grudnia będzie można obejrzeć między innymi na ekstrawagancki musical "Córki dancingu" w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, dramat obyczajowy "Chemia" w reżyserii Bartosza Prokopowicza, powstały na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz - założycielki Fundacji Rak'n'Roll czy "Pitbull, nowe porządki" w reżyserii Patryka Vegi, który w sposób bezkompromisowy ukazuje życie warszawskich policjantów.

Spodobało ci się? Polub nas

W poprzednich edycjach projektu Kultura Dostępna w kinach dużym zainteresowaniem cieszyły się takie filmy jak "Moje córki krowy", "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" czy "Planeta Singli". Najpopularniejsze hity kinowe projektu przyciągnęły przed duży ekran nawet 4 000 widzów jednego wieczoru.

6Ponowne otwarcie kina Iluzjon na warszawskim Mokotowie6Ponowne otwarcie kina Iluzjon na warszawskim Mokotowie Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

V edycja projektu Kultura Dostępna w kinach - repertuar:

Wrzesień

01.09 Letnie Przesilenie (reż. Michał Rogalski)

08.09 11 Minut (reż. Jerzy Skolimowski)

15.09 Moje córki krowy (reż. Kinga Dębska)

22.09 Córki Dancingu (reż. Agnieszka Smoczyńska)

29.09 Obce Niebo (reż. Dariusz Gajewski)

Październik

06.10 #WSZYSTKOGRA (reż. Agnieszka Glińska)

13.10 Niewinne (reż. Anne Fontaine)

20.10 Chemia (reż. Bartosz Prokopowicz )

27.10 Kochaj (reż. Marta Plucińska)

Listopad

03.11 Ojciec (reż. Artur Urbański)

10.11 Pitbull, nowe porządki (reż. Patryk Vega)

17.11 W spirali (reż. Konrad Aksinowicz)

24.11 Baby Bump (reż. Kuba Czekaj)

Grudzień

01.12 Na granicy (reż. Wojciech Kasperski)

08.12 Listy do M. 2 (reż. Maciej Dejczer)

15.12 Kamper (reż. Łukasz Grzegorzek)

22.12 Hel (reż. Paweł Tarasiewicz, Katarzyna Priwieziencew)

29.12 Planeta Singli (reż. Mitja Okorn)

O projekcie:

"Kultura dostępna w kinach" to projekt Narodowego Centrum Kultury, które wraz z siecią kin Helios i warszawskim Kinem Iluzjon zachęca Polaków do oglądania rodzimych produkcji w kinowej jakości. Zapraszamy w każdy czwartek o godzinie 18:00 na polskie filmy w cenie 10 zł dla każdego. Dzięki dostępności kin projektu Kultura Dostępna w całej Polsce oraz przystępnej cenie biletu projekt zyskał grono stałych odbiorców i fanów dobrego polskiego kina. Od początku trwania projektu polskie filmy obejrzało już ponad 56 000 widzów.

Więcej o: