Koniec lata na Placu Defilad. To wszystko wymyślili mieszkańcy Warszawy

Kolejne odsłony projektu ZRÓB SOBIE PLAC, to kolejne zwycięskie projekty warszawiaków realizowane w ramach programu Placu Defilad. Za nami humanistyczny ślub i biwak pod Pałacem Kultury i Nauki. A co jeszcze wymyślili mieszkańcy Warszawy ?

Animowana pocztówka 3D, krokiet i zagadki pałacu I 24-27 sierpnia. Fotomaszyna, jakiej nie widzieliście!

Spodobało ci się? Polub nas

Od 24 do 26 sierpnia każdy warszawiak będzie mógł sobie zrobić wyjątkową animowaną pocztówkę 3D z Pałacem Kultury i Placem Defilad w tle, którą będzie można zamieścić na swoich profilach w portalach społecznościowych. Oprócz pocztówki atrakcją będą warsztaty, w których uczestnicy nauczą się jak za pomocą dostępnej i prostej elektroniki oraz artykułów spożywczych tj. banany czy jabłka, zbudować wyzwalacz do aktywowania startu w wideobudce 3D.

ZRÓB SOBIE PLACZRÓB SOBIE PLAC ZRÓB SOBIE PLAC ZRÓB SOBIE PLAC

Najbliższą sobotę (27 sierpnia) na Placu rozpocznie natomiast Międzypokoleniowa gra miejska "Siedem zagadek Pałacu", która da możliwość młodszym i starszym mieszkańcom Warszawy poznania burzliwej historii placu Defilad ze szczególnym uwzględnieniem budowy Pałacu Kultury i Nauki i jego charakterystycznej architektury, ciekawych wydarzeń realizowanych dawniej i dziś, a także pałacowych nawiązań literackich i filmowych. Na każdym z 7 przystanków doświadczony przewodnik Towarzystwa Przyjaciół Warszawy opowie fragment historii związany z Placem Defilad, a następnie zada jedną zagadkę.

ZRÓB SOBIE PLACZRÓB SOBIE PLAC ZRÓB SOBIE PLAC ZRÓB SOBIE PLAC

Nie zabraknie również sportowych emocji, choć trzeba przyznać, dość nietypowych W sobotę rozegra się nie byle jaki pojedynek - Puchar Polski w Krokiecie! W Polsce krokiet stawia pierwsze kroki i wciąga do gry coraz więcej osób. Turniej będzie szansą na to, aby wyjść w miejską przestrzeń i aktywnie spędzić w niej czas poznając tajniki królewskiego sportu. Organizatorzy zaplanowali w ciągu dnia otwartą grę, po której będzie można stanąć do wieczornej finałowej rozgrywki!

Puzzle, festiwal gier podwórkowych i audiowalk I 3-11 września

Wrześniowe wydarzenia rozpoczną się od warsztatów "Puzzle na Placu" podczas których uczestnicy będą układać Warszawę z puzzli reprezentujących części dzielnic. Będzie to dobra okazja żeby w ciekawy sposób dowiedzieć się więcej o jej przestrzeni i historii. W sumie do ułożenia będzie 159 elementów, a układanka będzie miała ponad metr wielkości!

ZRÓB SOBIE PLACZRÓB SOBIE PLAC ZRÓB SOBIE PLAC Moje wielkie humanistyczne wesele, fot. Kasia Chmura ZRÓB SOBIE PLAC Moje wielkie humanistyczne wesele, fot. Kasia Chmura

W tym samym dniu - również 3 września - warszawiacy będą mogli poczuć się jak za starych dobrych czasów przy trzepaku pod blokiem. A to za sprawą Festiwalu gier podwórkowych "Skucha!" . Nie martwcie się jeżeli nie pamiętacie gier i ich zasad! Organizatorki przypomną wszystkim te najpopularniejsze - m.in. w gumę, kapsle, ringo, dwa ognie, klasy - ich zasady i przebieg. Zaplanowana jest również strefa gier "zeszytowych" - tu będą wieść prym statki, kropki, wisielec i kółko i krzyżyk. Wydarzenie będzie miało charakter turniejowy co oznacza, że dla wygranych przewidziane są atrakcyjne nagrody.

ZRÓB SOBIE PLACZRÓB SOBIE PLAC ZRÓB SOBIE PLAC, fot. Kasia Chmura ZRÓB SOBIE PLAC, fot. Kasia Chmura

Jako ostatni ze zwycięskich projektów odbędzie się audiowalk "Podziemny plac" , który został zaplanowany na 10-11 września. Uczestnicy posłuchają o podziemnym świecie rozciągającym się pod placem Defilad i Pałacem Kultury i Nauki. Audiosfera spaceru przyjmie postać kolażu posklejanego z fragmentów literatury, kultury popularnej, filmów, legend miejskich i autentycznych historii. Ten utkany z zarejestrowanych i wyobrażonych dźwięków montaż wyznaczy trasę warszawskich śladów podziemnego placu, którym podążać będą uczestnicy spaceru.

Pełny program: http://www.pldefilad.pl./

24-26 sierpnia - Zrób sobie pocztówkę 3D

27 sierpnia, g. 11.00-13.30 - Międzypokoleniowa gra miejska Pałac siedmiu zagadek

27 sierpnia, g. 14.00-21.00 - Puchar Polski w Krokiecie

3 września, g. 11.00-19.00 - Puzzle na Placu

3 września, g. 15.00-19.00 - Skucha! Festiwal gier podwórkowych

10-11 września, w g. 11.00-17.00 - Podziemny plac. Spacer dźwiękowy

O konkursie ZRÓB SOBIE PLAC:

Konkurs projektów sąsiedzkich ZRÓB SOBIE PLAC, w którym twórcy Placu Defilad zaprosili wszystkich mieszkańców Warszawy do aktywnego włączenia się w tworzenie programu. Wystarczyło mieć pomysł i wypełnić wniosek - do konkursu można było zgłaszać wydarzenia społeczne i kulturalne, akcje obywatelskie, a także sąsiedzkie inicjatywy. Zwycięskie projekty: Moje wielkie humanistyczne wesele, Śpij Warszawo, Elektryzujemy plac, Zrób sobie animowaną pocztówkę 3D z Placem i Pałacem, Pałac siedmiu zagadek, WaWaKro, Puzzle na Placu, Byle bez skuchy, Podziemny Plac.

Więcej o: